» Forum, Sohbet, İSKİLİP Haberleri, İskilipFM Radyo, İskilip Fotoğrafları, Resimleri, iskiliple ilgili videolar, İskilip Köyleri ve Daha Birçok İçerik.

  • Facebook Hesabınız İle Sitemize Hızlı Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz
  • Veya Bilgilerinizi Kendiniz Girerek Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz

» Haber Kategorileri

» Hit Haberler

» Son Haber Yorumları

» Haber İstatistikleri

 • Haber Sayısı 1684

 • Okunma Sayısı 4446680

 • Kategori Sayısı 22

 • Yorum Sayısı 829

» Külcü gazeteciler gününde gazetecilerle bir arada

Haber Resmi
Bookmark and Share
 • Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)
   Beğenenler & Beğenmeyenler
Beğen Beğenme
Gündem Kategorisinde Gez
               
Paylaş
 

 

Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, "Dostlukları ve husumetleri menfaat kıstasına göre belirlemek ve buna göre yayın yapmak, iyi bir gazetecilik örneği değildir" dedi.

Külcü, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla kentteki basın mensuplarıyla, Anitta Otel’de düzenlenen etkinlikte bir araya geldi.

Burada konuşan Külcü, siyasetçiler olarak basın mensuplarının zor şartlar altında görev yaptığına şahit olduklarını belirterek, "Bir yandan yaptığınız işte vicdanınıza karşı bir sorumluluk taşıyorken diğer yandan bir kamu görevi olması sebebiyle attığınız her adımda, söylediğiniz her sözde, yazdığınız her kelime ve her cümlede topluma karşı sorumluluk taşıyorsunuz. Bu elbette taşınması zor olan bir sorumluluk" diye konuştu.

Türkiye’de her alanda güzel gelişmelerin olduğunu ifade eden Külcü, şunları kaydetti:

"Gazetecilik alanındaki gelişmelerden Çorum’umuz da nasibini alıyor. Bugün Çorum’da yerel basınımızın birçok ilin yerel basınından daha ileri bir noktaya geldiğini görüyoruz. İnşallah daha ilerisi de olacak. Bu çok takdire şayan bir durum. Bir şehrin basını ve gazeteleri, inancım o ki, o şehrin hem içeriden hem dışarıdan görünen yüzüdür. Bu yüzden basınımızın güçlü olmasını önemsiyoruz. Çünkü Çorum’da yerel basınımızın bulunduğu noktadan daha iyi bir noktaya gelmesi demek aynı zamanda Çorum’un da daha ileri bir noktaya taşınması demektir."

Külcü, "Dostlukları ve husumetleri menfaat kıstasına göre belirlemek ve buna göre yayın yapmak, iyi bir gazetecilik örneği değildir. Basın ve gazeteciliğin gerektirdiği etik ilkelere uymak bu işin olmazsa olmazıdır. Bu konuda gösterilen hassasiyet, hem şehre hem de şehrimizde yaşayan vatandaşlarımıza saygının bir gereğidir. Bu vesileyle halihazırda çalışan tüm gazetecilerimizin, tüm basın mensuplarımızın Çalışan Gazeteciler Gününü en içten duygulara kutluyorum" ifadelerini kullandı.

Çorum Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şevket Erzen ile Hitit Gazeteciler ve Yayıncılar Derneği Başkanı Tugay Afat da konuşmalarında, basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

Konuşmaların ardından Başkan Külcü, basın mensuplarına çeşitli hediyeler takdim etti.

Etkinliğe Belediye Başkan Yardımcıları Zeki Gül, Nurettin Karakaya ve Turhan Candan ile ulusal haber ajansları, yerel gazete, internet haber siteleri ile çeşitli radyoların çalışanları katıldı.
Düzenlenen etkinliğe İskilip'ten http://www.hbr19.com/ sahibive http://www.iskilip.org/ yöneticisi Zekeriya TOPRAK da davet edildi.
iskilip.org Resimler

iskilip.org Resimler

iskilip.org Resimler

Etiket : Külcü, gazeteciler, gününde, gazetecilerle, arada,
HABER BİLGİLERİ
Ekleyen : zekeriyatoprak | Kategori : Gündem | Tarih : 10.01.2014 21:34:57 | Hit : 4398 | Yorum : 0

» Haber Yorumları

HABER YORUM YAZ

 

» Copyright

2o11-2012 © K4DjR
Sitemizde yayınlanan filmler dosyalar dökümanlar yazılı görsel işitsel ve programsal içeriklerin bir kısmı kopyadır ve tanıtım amaçlıdır hak sahiplerinin isteği doğrultusunda siteden 24 saat içinde kaldırılır Ayrıca sitemizde bulunan içeriklerin bi kısmı orjinal kalitesinde değildir hayal kırıklığına uğramamak için orjinallerini satın almalısınız ve içerikleri bilgisayarınızda 24 saatten fazla tutmanız T.C. yasalarına göre suç sayılır Butür içeriklerden sitemiz sorumlu değildir ekleyen ve kullanan üyeler tüm sorumluluğu kabul etmiş sayılır. sanalbasin.com üyesidir SiteMap | © C.C.P.