» Forum, Sohbet, İSKİLİP Haberleri, İskilipFM Radyo, İskilip Fotoğrafları, Resimleri, iskiliple ilgili videolar, İskilip Köyleri ve Daha Birçok İçerik.

  • Facebook Hesabınız İle Sitemize Hızlı Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz
  • Veya Bilgilerinizi Kendiniz Girerek Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz

» Haber Kategorileri

» Hit Haberler

» Son Haber Yorumları

» Haber İstatistikleri

 • Haber Sayısı 1661

 • Okunma Sayısı 4367017

 • Kategori Sayısı 22

 • Yorum Sayısı 829

» Köylerimizde büyük felaket

Haber Resmi
Bookmark and Share
 • Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)
   Beğenenler & Beğenmeyenler
Beğen Beğenme
Gündem Kategorisinde Gez
               
Paylaş
 

 

İskilip´in köylerinde dün akşam üstü meydana gelen 2 saat süreyle etkili olan dolu yağışı ve sonrasında gelişen sel felaketinin faturası ağır oldu
Sabah tarlalarının başına giden çiftçiler ekili alanların sular altında görünce büyük üzüntü yaşadı.Tarlada ekili ürünlerin sular altında kaldığını gören çiftçiler, sel felaketinin bilançosunun kendileri için ağır olduğunu belirterek devletten yardım istediler.
Dün dolu ve sel baskını yaşayan köyleri ziyaret eden İskilip Kaymakamı Şuayib Gürsoy yaptığı açıklamada, Kayaağzı.Karaburun,Karlık,Kuruçay, Eskiköy,Çukurköy ve Yalakcayı köylerinin bu afette ençok etkilendiğini belirti.Çukurköyde 8 ev, ahır, garaj, çeltik arazileri ve köyün içinde gecen kanal zarar gördüğünü belirtirken, Eskiköyde ise dolu yağışı evlere fazla zarar vermemiş yalnız ekili arazide ve içme suları zarar görmüş, Kayaağzı köyünde arazilerde sıkıntı olduğunu Karlık ve Karaburun köylerinde sebze bahçeleri kulanılamaz hale geldiğini, Kuruçay Köyünde ise içme suyunun zarar gördüğünü açıkladı. Acil olarak bundan sonraki yağışlarda sıkıntı yaşanmaması için kanalları açmak için çalışmaları başlattıklarını, zarar gören yollarda trafik akışını sağlıyacak geçişlerin sağlandığını söylerken ön hasar tespit çalışmalarının başlatılıldığını bu felakette en sevindirici yanının can kaybının olmamasının olduğunu söyledi.
Kaymakam Gürsoy’un köy ziyaretinde İskilip Jandarma Komutanı Bahri Civa, iskilip Ziraat Odası Başkanı Kamil Akdoğan, İskilip Köylere Hizmet Götürme Birliği Müdürü Mehmet Gürbüz, İskilip Sosyal Yardımlaşma Müdürlüğü personeli de hazır bulundu.dürü Mehmet Gürbüz, İskilip Sosyal Yardımlaşma Müdürlüğü personeli de hazır bulundu.

Kaynak Foto : iskilipliyiz.com

Etiket : Köylerimizde, büyük, felaket,
HABER BİLGİLERİ
Ekleyen : zekeriyatoprak | Kategori : Gündem | Tarih : 12.06.2015 16:52:40 | Hit : 1430 | Yorum : 0

» Haber Yorumları

HABER YORUM YAZ

 

» Copyright

2o11-2012 © K4DjR
Sitemizde yayınlanan filmler dosyalar dökümanlar yazılı görsel işitsel ve programsal içeriklerin bir kısmı kopyadır ve tanıtım amaçlıdır hak sahiplerinin isteği doğrultusunda siteden 24 saat içinde kaldırılır Ayrıca sitemizde bulunan içeriklerin bi kısmı orjinal kalitesinde değildir hayal kırıklığına uğramamak için orjinallerini satın almalısınız ve içerikleri bilgisayarınızda 24 saatten fazla tutmanız T.C. yasalarına göre suç sayılır Butür içeriklerden sitemiz sorumlu değildir ekleyen ve kullanan üyeler tüm sorumluluğu kabul etmiş sayılır. sanalbasin.com üyesidir SiteMap | © C.C.P.