» Forum, Sohbet, İSKİLİP Haberleri, İskilipFM Radyo, İskilip Fotoğrafları, Resimleri, iskiliple ilgili videolar, İskilip Köyleri ve Daha Birçok İçerik.

  • Facebook Hesabınız İle Sitemize Hızlı Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz
  • Veya Bilgilerinizi Kendiniz Girerek Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz

» Haber Kategorileri

» Hit Haberler

» Son Haber Yorumları

» Haber İstatistikleri

 • Haber Sayısı 1684

 • Okunma Sayısı 4449854

 • Kategori Sayısı 22

 • Yorum Sayısı 829

» İstanbulda İskilipliler Buluşması

Haber Resmi
Bookmark and Share
 • Beğenenler (1) Beğenmeyenler (0) Toplam (1)
   Beğenenler & Beğenmeyenler
   EmreKavlu(+1),
Beğen Beğenme
Gündem Kategorisinde Gez
               
Paylaş
 

 

İstanbul'da yaşayan hemşerilerimizi bir arada tutacak farklı bir anlayışla yeni bir İskilip derneği ihtiyacı hissediliyor. Zaman zaman Ankara veya İstanbulda yaşayan İskiliplilerin Çorumlu dernek yada federasyonlarda boy gösterdiklerine tanık oluyoruz. Fakat genel Çorumlu toplantılarındanda İskiliplilerin tatmin olmadıklarıda bir gerçek.

İstanbul'da İSYAD'ın fesih edilmesinin ardından İskilipliler derneksiz kalmıştı. İSYAD kurulduğu ilk yıllarda önemli bir misyon üstlenerek İstanbul'da yaşayan İskiliplilerin bir araya gelmesinde büyük organizasyonlar yapmıştı. Zaman içerisinde çeşitli nedenlerden dolayı dernek faliyetini devam ettiremedi.

Dün akşam Albay Fikri Kısar'ın davetlisi olan 12 hemşerimiz Sarayburnun'da yemekte bir araya geldi. Geç saatlere kadar devam eden yemeğe, Süreyya Dursun, Fikri Kısar, Ali Anaç, Mustafa Kavlu, Nedim Türkoğlu, Mehmet Güngör, Hüseyin Kadayıfçı, Suat Sarıarslan, Coşkun Akkoca, Mustafa Sinan ve Eray Yazgan katıldılar. Orhan Öztürk ise Küçükçekmece'de 5 kişinin hayatını kaybettiği yangın dolayısı ile katılamadı.
Yemekte küçük guruplar halinde olsada belli aralıklarla bir araya gelmenin gerekliliğinden bahsedildi. İşadamlarımızdan biriside hem avrupa hem de anadolu yakasına hitap edebilecek bir yerde yeni İskilipliler derneğinin kurulmasının iyi olacağını ve kira giderini karşılayacağını söyledi. İstanbul'da yaşayan İskilipliler önümüzdeki günlerde yeni bir dernekleşme çalışmasına başlayacak gibi gözüküyor. İstanbul'da gerekli olan İskilipliler derneğinin kurumsallık kazanacak bir şekilde bir an önce kurulmasını diliyoruz.

Kaynak: iskilipinsesi.com

Etiket : İstanbulda, İskilipliler, Buluşması,
HABER BİLGİLERİ
Ekleyen : K4DjR | Kategori : Gündem | Tarih : 23.04.2013 10:30:56 | Hit : 3695 | Yorum : 0

» Haber Yorumları

HABER YORUM YAZ

 

» Copyright

2o11-2012 © K4DjR
Sitemizde yayınlanan filmler dosyalar dökümanlar yazılı görsel işitsel ve programsal içeriklerin bir kısmı kopyadır ve tanıtım amaçlıdır hak sahiplerinin isteği doğrultusunda siteden 24 saat içinde kaldırılır Ayrıca sitemizde bulunan içeriklerin bi kısmı orjinal kalitesinde değildir hayal kırıklığına uğramamak için orjinallerini satın almalısınız ve içerikleri bilgisayarınızda 24 saatten fazla tutmanız T.C. yasalarına göre suç sayılır Butür içeriklerden sitemiz sorumlu değildir ekleyen ve kullanan üyeler tüm sorumluluğu kabul etmiş sayılır. sanalbasin.com üyesidir SiteMap | © C.C.P.