» Forum, Sohbet, İSKİLİP Haberleri, İskilipFM Radyo, İskilip Fotoğrafları, Resimleri, iskiliple ilgili videolar, İskilip Köyleri ve Daha Birçok İçerik.

  • Facebook Hesabınız İle Sitemize Hızlı Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz
  • Veya Bilgilerinizi Kendiniz Girerek Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz

» Haber Kategorileri

» Hit Haberler

» Son Haber Yorumları

» Haber İstatistikleri

 • Haber Sayısı 1684

 • Okunma Sayısı 4444156

 • Kategori Sayısı 22

 • Yorum Sayısı 829

» İsmail Duman kendine yakışanı yapacak!

Haber Resmi
Bookmark and Share
 • Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)
   Beğenenler & Beğenmeyenler
Beğen Beğenme
Gündem Kategorisinde Gez
               
Paylaş
 

 

İskilip'in Sesi'nin çağrısına cevap veren İsmail Duman'ın İskilip'e mektubunu yayınlıyoruz:
TÜM İSKİLİPLİ HEMŞERİLERİMİ VE İLGİLİLERİ BİLGİLENDİRME AÇIKLAMASI
Yaklaşık (30) yıldır İskilip’te değişik alanlarda ticari faaliyetler yürütmekteyim. Mevcut işletmelerimde yaklaşık (100) kişinin istihdamına olanak sağladım. İşletmelerim personelin aileleri de göz önüne alındığında (400)’e yakın hemşerimizin geçimine kaynaklık etmektedir.
Ticari hayatım boyunca dürüstlük, güveni suiistimal etmeme ve samimiyet, benim en büyük şiarlarım olmuştur. Son yaşanan olaylara kadar kimseyi mağdur etmedim, kul hakkı yemedim ve başı sıkışanlara elimden geldiğince yardım ettim. Ömrümün geri kalan kısmında da Allah’ın (cc) izniyle bu şekilde hareket edeceğim. Ayrıca bazı ortamlarda konuşulup yazıldığının aksine hiçbir zaman insanların dini duygularını istismar etmedim, kendime bu şekilde menfaat sağlamadım.
Son yaşanan gelişmeler hakkında çok detaylı açıklamaları zamanı geldiğinde yapacağımı herkesin bilmesini isterim. Ama mevcut durumun nedenlerini özetlemek gerekirse;
Alacağı olanların acele ile nefes hakkı tanımadan alacağı için üzerimize gelmeleri, (bu dedikoduları yayanlar kasten belden aşağı vurdular.)
Çalışanlarımdan bazılarının şirketlerimizi kasten zarara uğratması ve zimmetlerine para aktarmaları,
Birlikte iş yaptığım kişilerce, paraya karşı zaafı bulunan çalışanlarımın kullanılarak şahsımı ekonomik açıdan zor duruma düşürme, gayretleridir.
Bankaların da kendilerinde teminatımız ve yüksekçe limitimiz olmasına rağmen, o güne kadar muaccel hiçbir borcum olmamasına ve karşılıksız çıkan bir tane çekimin olmamasına rağmen, dedikodulara itibar ederek mevcut kredilerimizin kullandırılmaması ve bunun üzerine ödemelerde mahcup olmamız bu durumu tetiklemiş oldu
Yukarıda belirttiğim nedenlerden ve şu an belirtemeyeceğim bazı durumlardan ötürü mağdur edildiğimi tekrar vurgulamak istiyorum. Bana bu mağduriyeti yaşatanlar hakkında en kısa sürede her türlü adli ve idari girişimlerde bulunacağım. Yargılama sonucu adaletin yerini bulacağına ve mağduriyetimin giderileceğine yürekten inanmaktayım.
Farklı çevrelerce, İskilip’ten kısa süreliğine ayrılmamın gerek kasten gerekse, bilgi eksikliğinden kaynaklı olarak, benim arzulamadığım şekilde yorumlandığını öğrenmiş bulunmaktayım. Tüm bu yaşanan olayların daha fazla büyümemesi ve ekonomik açıdan rahatlayıp çözüm bulmak amacıyla çok sevdiğim memleketim İskilip’ten kısa süreliğine ayrılmak zorunda kaldığımı herkesin bilmesini ve bu durumun çarpıtılmamasını istirham ediyorum. Benim bu gidişim kesinlikle bir KAÇIŞ değildir. Memleketimden kaçmamı gerektirecek hiçbir neden yoktur. Ayrıca memleketimden kaçmaktansa o topraklarda ölmeyi tercih ederim.
İskilip’ten kısa süreliğine ayrılmam nedeniyle çok sevdiğim dostlarım ve hemşerilerimi mağdur etmiş pozisyonda olduğumun da farkındayım. MAĞDUR iken MAĞDUR EDEN durumuna düşürülmek istenmekteyim. Bu durumu en kısa sürede düzelteceğimi herkesin bilmesini isterim. Giderken bıraktığım notta da belirttiğim üzere, Rabbim ’den bu mağduriyetleri gidermeden emanetini almaması için dua etmekteyim.
"Şer gibi görünen olaylar da hayır vardır" anlayışı ile hareket eden birisi olarak yaşanan tüm bu olayların çevremde ki samimi olan veya riyakâr olan insanları birbirinden ayırt etmemi sağlamış olmasıdır. Yıllarca beklenti içerisinde olmadan güzel işler yapmaya çalıştım. Amacım sadece Allah’ın rızasını kazanmak olmuştur. Bu sebeple, beni bu süreçte yalnız bırakan dostlarıma da kırgınlığım veya gücenmem söz konusu değildir. Canları sağolsun.
En kısa sürede gerçek dostlarımla İskilip’te görüşmeyi diliyor tüm hemşerilerime saygı ve selamlarımı sunuyorum.
İsmail DUMAN

kaynak: http://www.iskilipinsesi.com/

Etiket : İsmail, Duman, kendine, yakışanı, yapacak,
HABER BİLGİLERİ
Ekleyen : zekeriyatoprak | Kategori : Gündem | Tarih : 24.04.2013 22:44:21 | Hit : 6031 | Yorum : 0

» Haber Yorumları

HABER YORUM YAZ

 

» Copyright

2o11-2012 © K4DjR
Sitemizde yayınlanan filmler dosyalar dökümanlar yazılı görsel işitsel ve programsal içeriklerin bir kısmı kopyadır ve tanıtım amaçlıdır hak sahiplerinin isteği doğrultusunda siteden 24 saat içinde kaldırılır Ayrıca sitemizde bulunan içeriklerin bi kısmı orjinal kalitesinde değildir hayal kırıklığına uğramamak için orjinallerini satın almalısınız ve içerikleri bilgisayarınızda 24 saatten fazla tutmanız T.C. yasalarına göre suç sayılır Butür içeriklerden sitemiz sorumlu değildir ekleyen ve kullanan üyeler tüm sorumluluğu kabul etmiş sayılır. sanalbasin.com üyesidir SiteMap | © C.C.P.