» Forum, Sohbet, İSKİLİP Haberleri, İskilipFM Radyo, İskilip Fotoğrafları, Resimleri, iskiliple ilgili videolar, İskilip Köyleri ve Daha Birçok İçerik.

  • Facebook Hesabınız İle Sitemize Hızlı Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz
  • Veya Bilgilerinizi Kendiniz Girerek Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz

» Haber Kategorileri

» Hit Haberler

» Son Haber Yorumları

» Haber İstatistikleri

 • Haber Sayısı 1684

 • Okunma Sayısı 4449078

 • Kategori Sayısı 22

 • Yorum Sayısı 829

» İsmail DUMAN 'dan mektup var

Haber Resmi
Bookmark and Share
 • Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)
   Beğenenler & Beğenmeyenler
Beğen Beğenme
Gündem Kategorisinde Gez
               
Paylaş
 

 

Çorum gazetelerinden Yıldızhaber'de yayınlanan haberi aynen yayınlıyoruz.

Nadir Yücel -
Geçtiğimiz günlerde İskilip’in Ahlatçısı olarak tabir edilen Baba mesleğini 30 yıldır devam ettiren Kuyumcu İsmail Duman’ın ilçeyi aniden terk etmesi bir çok soru işaretini de geride bıraktı. Sadece İskilip değil, Çorum dahil olmak üzere bölgenin en Teknolojik 2 Yem fabrikasından birinin yüzde 55 ortağı olan İsmail. Duman’ın aynı zamanda Tavuk Çiftliği, Modern büyük baş hayvan çiftliği, Kuyumcu ve Döviz gibi işyerleri bulunuyordu. İddialara göre İsmail Duman’ın kopma noktasına bankaların Kredileri durdurmasının etkili olduğu iddia ediliyor. Diğer yandan yine iddialara göre İsmail Duman’ın işletmelerinde yer alan bir müdürün gerek yurt içi gerekse yurt dışında şahsi yüksek harcamalarda bulunduğu ve işletmenin borcu artarken ilgili müdürün ekonomik gücünün arttığı da diğer iddialar arasında yer alıyor. Diğer önemli etken ise Çıkartılan Spekelüsyonlar sonucunda dükkana bırakılan emanet para ve altın sahiplerinin aynı zamanda emanetlerini çekmek istemeleri de İsmail D. ı zor duruma sokan diğer unsur olarak kabul ediliyor. İsmail Duman’ın nin bankalara yaklaşık 8.5 çevresine ise 4 ila 5 Milyon TL civarında Altın , Para, Hatır çeki, kefillik gibi nedenlerden borcu olduğu iddia ediliyor. Çevresinde hayırsever bir vatandaş olarak bilinen ve Bir Kuran Kursu Yurdunun yapımında ciddi destekler sağladığı da bilinen İsmail D.nin yakın çevresine,’ Böyle bir günde o camianın insanlarının selamı kesmelerine de çok üzüldüm" dediği ifade ediliyor. İsmail D. İlçeyi terk ederken bıraktığı imzalı mektupta şunları söylüyor:" Benden Alacağı olan herkesten çok özür diliyorum birçoğunu zora soktum ama mecbur olduğum için kendimi ve alacağı olanları korumak için gitmek zorunda kaldım ama herkesin alacağını ödeyeceğim Allahım kul borcu ile benim canımı almasın biraz sabredin elemanlarımın hiçbirisinin sorumluluğu yoktur sorumlu değildir dükkan personelimin bu işlerde alakası yoktur. Allahım." Şeklinde. Konuyla ilgili olarak diğer bazı ayrıntılarda İsmail Duman gitmeden 1 gün önce kamyonla büyükbaş hayvanlar Adapazarına gönderildi. Yaklaşık 4 Trilyon Değerinde olduğu iddia edilen Büyükbaş hayvan çiftliği ise Kardeşi ve babası ile birlikte ortaklığı bulunduğu söylenen Belediye başkanı Numan Sezer ailesine devredildi. İsmail D. nın Sezer aile fertlerine yaklaşık 9 Yüz Milyon nakit olmak üzere hatır çeki, kefillik olmak üzere yaklaşık 1.5 Milyon toplamda borcu olduğu iddia ediliyor. Başka bir ilginç gelişme İsmail D nın akrabaları arasında yer alan ve görevi memur olan bir şahsa bankanın İpotek değişikliğin işlemi adına ipotek bedeli kadar imza atması gerekirken ilgi yazıya daha sonra ‘ eski para birimi ile 3 Trilyon Yüz Yirmi Beş bin " sorumlu olduğu şeklinde banka tarafından yazı ilave edildiği iddia ediliyor. Diğer yandan Kuyumcu İsmail D. nin İlçeyi terk etmeden önce 35-40 bin TL lik bir çekin ödenmesi adına eşinin bilezikleri ve eşinin işyeri hasılatını da katarak ödemeye çalıştığını da söyleyenler var.Kaynak: http://www.yildizhaber.com/ayrinti.php?katid=5&id=26486


Etiket : İsmail, DUMAN, dan, mektup,
HABER BİLGİLERİ
Ekleyen : zekeriyatoprak | Kategori : Gündem | Tarih : 19.03.2013 15:57:04 | Hit : 5772 | Yorum : 1

» Haber Yorumları

HABER YORUM YAZ

 
 • NAZIMKOSE
  Zor işler allah yardımcısı olsun...
  19.03.2013 16:03:30


  Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)

» Copyright

2o11-2012 © K4DjR
Sitemizde yayınlanan filmler dosyalar dökümanlar yazılı görsel işitsel ve programsal içeriklerin bir kısmı kopyadır ve tanıtım amaçlıdır hak sahiplerinin isteği doğrultusunda siteden 24 saat içinde kaldırılır Ayrıca sitemizde bulunan içeriklerin bi kısmı orjinal kalitesinde değildir hayal kırıklığına uğramamak için orjinallerini satın almalısınız ve içerikleri bilgisayarınızda 24 saatten fazla tutmanız T.C. yasalarına göre suç sayılır Butür içeriklerden sitemiz sorumlu değildir ekleyen ve kullanan üyeler tüm sorumluluğu kabul etmiş sayılır. sanalbasin.com üyesidir SiteMap | © C.C.P.