» Forum, Sohbet, İSKİLİP Haberleri, İskilipFM Radyo, İskilip Fotoğrafları, Resimleri, iskiliple ilgili videolar, İskilip Köyleri ve Daha Birçok İçerik.

  • Facebook Hesabınız İle Sitemize Hızlı Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz
  • Veya Bilgilerinizi Kendiniz Girerek Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz

» Haber Kategorileri

» Hit Haberler

» Son Haber Yorumları

» Haber İstatistikleri

 • Haber Sayısı 1684

 • Okunma Sayısı 4446135

 • Kategori Sayısı 22

 • Yorum Sayısı 829

» İskilip'e sen lazımsın İsmail Duman!

Haber Resmi
Bookmark and Share
 • Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)
   Beğenenler & Beğenmeyenler
Beğen Beğenme
Gündem Kategorisinde Gez
               
Paylaş
 

 

DİĞERLERİNİN YAPTIĞINI YAPMADI, İSKİLİP'E HARCADI!
Parası olanın yatırım yapmaktan kaçındığı mağdur bir memlekettir İskilip... Sınırlı sayıda girişimcisiyle ayakta kalmaya çalışan, emeklisinin bile kendisini terkettiği şehir. Kuyumcu İsmail Duman ise sürekli İskilip'e yatırım yapma çabası içinde olan, ilçenin en güvenilir işadamlarındandı. Baba mesleği olan "Kuyumculuk" dışında hayvancılık sektörüne de girmişti. Büyükbaş ve küçükbaş hayvan çiftlikleri kurarak İskilip’te süt üretimi alanında devrim sayılabilecek işlere imza attı. İflasına da sebep gösterilen 1000 hayvanlık keçi çiftliği bölgenin en büyük süt üretimini yapıyordu. Yumurta tavukçuluğu ve yem fabrikası ile de pazarın kalitesini artırdı. İlçede hizmet veren Adım Süpermarketi de zirveye taşıdı.
BİR TEFECİNİN YAYGARASI İSMAİL DUMAN'I BATIRMAYA YETTİ!
Geçtiğimiz ay bir sabah "Güneş Kuyumculuk" açılmadığında İsmail Duman’ın İskilip’i terk ettiği anlaşıldı. Ve toplamda 648 kişinin mağduriyeti İskilip gündemine oturdu. Gram gram altını biriktirenler gibi küçük tasarruf sahibi olanlar, elden para verenler, kefil olanlar, bankacılar, bizim bilmediklerimiz ve sıkça konuşulan tefeciler. Ama hepsi de İsmail Duman’a herkesten daha fazla güveniyorlardı. İsmi bizde saklı bir tefecinin parasını geri aldıktan sonra dükkan dükkan gezip "Aman ha, paranızı kurtarın" yaygarası trajediyi başlattı. Duman’ın beklediği kredinin gecikmesi ve iflas söylentileri çok hızlı bir şekilde yayıldı. Bir anda "emanet paraları" geri isteyenlerle karşı karşıya kaldı. Duyan geldi, duyan geldi ve karşılanması mümkün olmayacak hale geldi.
HALK İSMAİL DUMAN'DAN AÇIKLAMA BEKLİYOR ve ONA GÜVENMEK İSTİYOR!
İsmail Duman, İskilip’in en itibarlı iş adamlarının başında geliyordu. Mağdurlardan "Bugün olsa onun için yine imza atarım" diyenler de var. Ama iş ortaklarının çektiği sıkıntıları da atlayamayız. Duman’ı bulamayanlar başka muhataplar aradılar. Mevcut malvarlığının da değeri şimdi kaybolmuş durumda.
İSKİLİP'İN SESİ'NDEN İSMAİL DUMAN'A DESTEK ÇAĞRISI!
Çareyi İskilip'ten kaçarak sıkıntılarından kurtulmakta bulan ve bıraktığı notta yazdığı gibi "borçlarını ödemek için zaman kazanmaya" çalışan İsmail Duman'a İskilip'in Sesi sayfaları sonuna kadar açıktır. İskilip halkı kendisinden açıklama bekliyor. "Güneş" battıysa bu sabah olmayacak anlamında değildir. Kendisini İskilip'ten kopmamaya davet ediyoruz. İyi niyetini hala koruduğuna inandığımız İsmail Duman'a güveniyoruz. Bu zor süreçten mağdur ve perişan mazlumların çıkmamasını diliyoruz.

kaynak:http://www.iskilipinsesi.com/guncel/ismail-duman.html

Etiket : İskilipe, lazımsın, İsmail, Duman,
HABER BİLGİLERİ
Ekleyen : zekeriyatoprak | Kategori : Gündem | Tarih : 18.04.2013 19:56:32 | Hit : 8172 | Yorum : 0

» Haber Yorumları

HABER YORUM YAZ

 

» Copyright

2o11-2012 © K4DjR
Sitemizde yayınlanan filmler dosyalar dökümanlar yazılı görsel işitsel ve programsal içeriklerin bir kısmı kopyadır ve tanıtım amaçlıdır hak sahiplerinin isteği doğrultusunda siteden 24 saat içinde kaldırılır Ayrıca sitemizde bulunan içeriklerin bi kısmı orjinal kalitesinde değildir hayal kırıklığına uğramamak için orjinallerini satın almalısınız ve içerikleri bilgisayarınızda 24 saatten fazla tutmanız T.C. yasalarına göre suç sayılır Butür içeriklerden sitemiz sorumlu değildir ekleyen ve kullanan üyeler tüm sorumluluğu kabul etmiş sayılır. sanalbasin.com üyesidir SiteMap | © C.C.P.