» Forum, Sohbet, İSKİLİP Haberleri, İskilipFM Radyo, İskilip Fotoğrafları, Resimleri, iskiliple ilgili videolar, İskilip Köyleri ve Daha Birçok İçerik.

  • Facebook Hesabınız İle Sitemize Hızlı Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz
  • Veya Bilgilerinizi Kendiniz Girerek Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz

» Haber Kategorileri

» Hit Haberler

» Son Haber Yorumları

» Haber İstatistikleri

 • Haber Sayısı 1684

 • Okunma Sayısı 4447555

 • Kategori Sayısı 22

 • Yorum Sayısı 829

» İSKİLİP İLÇE TARIM VATANDAŞI BİLGİLENDİRMEYE DEVAM EDİYOR.

Haber Resmi
Bookmark and Share
 • Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)
   Beğenenler & Beğenmeyenler
Beğen Beğenme
Gündem Kategorisinde Gez
               
Paylaş
 

 

İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ali Sülük İskilip Metin Alkan Halk Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen Tıbbi Aromatik Bitkiler Kurslarını ziyaret etti. Bu kursların sadece desteklemelerden yararlanmak amaçlı olmadığını söyleyen Ali Sülük İlçemizde alternatif ürün yetiştiriciliğini geliştirmesi ve küçük arazilerden daha fazla kazanç sağlaması için önemli olduğunu belirtti. Babadan kalma metotların artık geride kaldığına belirtirken günümüzde daha yüksek kazanç getirecek ürünlerin denenmesi gerektiğini söyledi.

Kırsal kalkınma desteklemeleri kapsamında Çiftlik Faaliyetlerinin geliştirilmesi alt başlığında bulunan Tıbbi Aromatik Bitki Yetiştiriciliği desteklemelerinden yararlanılması için gerekli olan kurs programı toplam 104 saatten oluşuyor. Kurs iki grup şeklinde düzenlenirken fazla talepten dolayı üçüncü grubunda ileriki günlerde açılması kararlaştırıldı. Üçüncü grupla beraber 300 den fazla çiftçinin eğitilmesi hedefleniyor.

Kırsal Kalkınma destelemelerinden isteyen herkesin yararlanabilmesi için İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından görevlendirilmiş sekiz teknik eleman özveriyle mesai yapıyor. Kurs bitiminde eğitim alan çiftçiler aldıkları sertifikalar sayesinde Kırsal Kalkınma Kurumunun konuyla ilgili destekleme programlarına proje sunma hakkı kazanacaklar ve yüzde atmışa kadar bu desteklemelerden hibe alma şansına sahip olacaklardır.

KAYNAK: www.iskilipinsesi.com

Etiket : İSKİLİP, İLÇE, TARIM, VATANDAŞI, BİLGİLENDİRMEYE, DEVAM, EDİYOR ,
HABER BİLGİLERİ
Ekleyen : K4DjR | Kategori : Gündem | Tarih : 21.02.2013 13:21:41 | Hit : 2524 | Yorum : 0

» Haber Yorumları

HABER YORUM YAZ

 

» Copyright

2o11-2012 © K4DjR
Sitemizde yayınlanan filmler dosyalar dökümanlar yazılı görsel işitsel ve programsal içeriklerin bir kısmı kopyadır ve tanıtım amaçlıdır hak sahiplerinin isteği doğrultusunda siteden 24 saat içinde kaldırılır Ayrıca sitemizde bulunan içeriklerin bi kısmı orjinal kalitesinde değildir hayal kırıklığına uğramamak için orjinallerini satın almalısınız ve içerikleri bilgisayarınızda 24 saatten fazla tutmanız T.C. yasalarına göre suç sayılır Butür içeriklerden sitemiz sorumlu değildir ekleyen ve kullanan üyeler tüm sorumluluğu kabul etmiş sayılır. sanalbasin.com üyesidir SiteMap | © C.C.P.