» Forum, Sohbet, İSKİLİP Haberleri, İskilipFM Radyo, İskilip Fotoğrafları, Resimleri, iskiliple ilgili videolar, İskilip Köyleri ve Daha Birçok İçerik.

  • Facebook Hesabınız İle Sitemize Hızlı Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz
  • Veya Bilgilerinizi Kendiniz Girerek Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz

» Haber Kategorileri

» Hit Haberler

» Son Haber Yorumları

» Haber İstatistikleri

 • Haber Sayısı 1684

 • Okunma Sayısı 4447230

 • Kategori Sayısı 22

 • Yorum Sayısı 829

» emekli Albay Hüseyin Yeni son yolculuğuna uğurlandı.

Haber Resmi
Bookmark and Share
 • Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)
   Beğenenler & Beğenmeyenler
Beğen Beğenme
Gündem Kategorisinde Gez
               
Paylaş
 

 


İskilip'in sevilen simalarından emekli Albay Hüseyin Yeni son yolculuğuna uğurlandı.

İskilip'e ve Iskilip'liye yaptığı yardımlar ve hizmetleri ile anılan İskilip'in sevilen ismi İkindi Namazına müteakip İskilip Ulu Camide kılınan Cenaze Namazı sonrası Gül Baba Mezarlığına defnedildi. Çok sayıda seveninin katıldığı Cenaze Namazında helallikler alındıktan sonra Namaza geçildi. Cenaze Namazına Iskilip'e yeni atanan Jandarma Karakol Komutanı....., Askerlik Şube Komutanı......, İlçe Jandarma Karakol Komutanlığı Personeli, Askerlik Şubesi Askeri Personeli, daire amirleri ve çok sayıda seveni Albayı son yolculuğuna uğurlandı.

Iskilip'te fakir ve gariban kimselerin Hüseyin babası, Hüseyin abisi olan Albay Hüseyin Yeni abimize Allah'tan Rahmet, kederli ailesine başsağlığı dileriz.
Sabrı Çiçekci hocamızın kaleminden ;

"Hüseyin Yeni: Milli Güvenlik Bilgisi dersine Muvazzaf Subayların girdiği dönemde tanıdım Hüseyin Abiyi, derslerimize girmesi için zorla ikna ettik. Bir şartla girerim dedi - Ücret almam. Olmaz dedik almanız lazım çözüm olarak aldığı ücretlerin bir lirasına dokunmadan tamamını öğrencilere vermesinde bulduk. Her zaman titizlikle giyinir, tıraşını olur ve mutlaka vaktinde dersine girerdi, aksattığına veya geç geldiğine hiç şahit olmadım Bazıları -İhtiyacımı var neden derse giriyor diye kızıyorlardı, ama Hüseyin Abi ( Bayram Gökbulut ) Bayram Beyin de yazısında ifade ettiği gibi bunun kimse tarafından bilinmesini istemiyordu. Hatta okulda onlarca öğrenciye mont, ayakkabı pantolon, ceket alırdı. -Aman Müdür Bey çocuklar üşümesinler der, bize yemin verdirerek ihtiyacı olanları kendileri beğensin diye bizim aracılığımızla dükkânlara gönderirdi. Tanıdığın en nezaketli insanlardan biriydi. Çok kibar, açık ve net ifadeler kullanırdı. Derslere girmesini çocukların Hüseyin Abi’den davranışı, konuşmayı, nezaketi ve hayatı öğrenmeleri için çok istedim, çünkü ben Hüseyin Abi’den çok öğrendim. Allah’ın rahmeti üzerine, Mekânı Cennet olsun," dedi.

Etiket : emekli, Albay, Hüseyin, Yeni, yolculuğuna, uğurlandı ,
HABER BİLGİLERİ
Ekleyen : zekeriyatoprak | Kategori : Gündem | Tarih : 04.03.2020 18:51:28 | Hit : 137 | Yorum : 0

» Haber Yorumları

HABER YORUM YAZ

 

» Copyright

2o11-2012 © K4DjR
Sitemizde yayınlanan filmler dosyalar dökümanlar yazılı görsel işitsel ve programsal içeriklerin bir kısmı kopyadır ve tanıtım amaçlıdır hak sahiplerinin isteği doğrultusunda siteden 24 saat içinde kaldırılır Ayrıca sitemizde bulunan içeriklerin bi kısmı orjinal kalitesinde değildir hayal kırıklığına uğramamak için orjinallerini satın almalısınız ve içerikleri bilgisayarınızda 24 saatten fazla tutmanız T.C. yasalarına göre suç sayılır Butür içeriklerden sitemiz sorumlu değildir ekleyen ve kullanan üyeler tüm sorumluluğu kabul etmiş sayılır. sanalbasin.com üyesidir SiteMap | © C.C.P.