» Forum, Sohbet, İSKİLİP Haberleri, İskilipFM Radyo, İskilip Fotoğrafları, Resimleri, iskiliple ilgili videolar, İskilip Köyleri ve Daha Birçok İçerik.

  • Facebook Hesabınız İle Sitemize Hızlı Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz
  • Veya Bilgilerinizi Kendiniz Girerek Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz

» Haber Kategorileri

» Hit Haberler

» Son Haber Yorumları

» Haber İstatistikleri

 • Haber Sayısı 1684

 • Okunma Sayısı 4448000

 • Kategori Sayısı 22

 • Yorum Sayısı 829

» Doğalgaz abonelik işlemi resmen başladı

Haber Resmi
Bookmark and Share
 • Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)
   Beğenenler & Beğenmeyenler
Beğen Beğenme
Gündem Kategorisinde Gez
               
Paylaş
 

 

Çorum Valisi Sabri Başköy beraberindeki heyetle İskilip’e gelerek ilçemize Doğalgaz getirilmesi ve abonelik işlemleri konusunda bilgilendirmede bulundu. Abonelik başvuru süreci resmen başlamış oldu.

Vali Başköy Başkanlığında Seyirtepe Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen toplantıya Çorum İl Genel Sekreteri Ömer Arslan, İskilip Kaymakamı Mehmet Yılmaz, Belediye Başkanımız Numan Sezer, Başkan Yardımcımız Melih Alpsar, İl Genel ve Belediye Meclis Üyeleri, Sivil toplum kuruluşları, mahalle muhtarları, daire amirleri ve çok sayıda davetli ile Basın mensupları katıldı.

ABONELİK İÇİN SON BAŞVURU TARİHİ 29 EKİM

Doğalgaza başvuracak vatandaşlar 29 Ekim 2013 tarihine kadar İskilip Halk Bankası Şubesi'nde açılacak olan hesaba para yatırabilecek. 5720 Aboneye ulaşıldığında ise İskilip'e doğalgaz getirilmesi hemen yatırım programına alınacak.

5720 ABONELİK BAŞVURUSUNU HIZLA TAMAMLAMAMIZ LAZIM

Gönderilen talimatta doğalgaz isteyen bir ilçede 5270 kişinin başvurmuş olması şartı arandığının altını çizen Başköy, "Talimata göre Özel idare tarafından Halk Bankasına açılan hesaba giderek toplam 5720 kişi, adı, soyadı ve T.C numarasıyla 335’er lira yatırıp doğalgaz aboneliğine başvurmuş olacak" dedi.

Doğalgaz başvurusunda ön görülen kişi sayısına ulaşılamadığı takdirde vatandaşların yatırdıkları paralarını çekebileceklerini ifade eden Başköy, " Halk Bankası ile yaptığımız anlaşmada eğer 5720 kişi toplanamaz ise doğalgaz başvurusu için yatırdıkları parayı kişi nüfus cüzdanı ile giderek geri alabilecek" şeklinde konuştu.

İskilip’in doğalgaz konusunun üzerine kararlılıkla gideceğine inandığını ifade eden Vali Başköy;

"Benim inancım, İskilip eminim ki bu işin altından kalkar. Bu işin partiyle hiçbir alakası yok. Bu mesele partiler üstü, İskilip’in meselesidir. Aboneliği ev sahibi olanlar, ev elektrik abonesi üstüne olanlar ticarethanesi olanlar gidip alabilecek. Ne kadar erken olursa abonelik işlemleri o kadar kısa sürede yatırım programına da alınması için elimden geleni yapacağım. Ve ben şuanda Bakanlığa yazı göndererek Çorum’un İskilip İlçesi Atıf Hoca’nın şanına yaraşır bir şekil de bu işi 1 ayda halletti. Biran önce yatırım programına alın diyeceğim. Ama sizlerde en kısa sürede 5720 kişi aboneliğe ulaşmanız lazım. İskilip’in menfaati için bu olaya kilitlenmeniz lazım" dedi.

SEZER; " HER ŞEYDEN ÖNCE BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE HAREKET ETMELİYİZ."

Doğalgaz aboneliği konulu toplantı da Vali Başköy’ün konuşmasının ardından söz alarak konuşan Belediye Başkanımız Numan Sezer, birlikte hareket etmenin önemini vurgulayarak, "Toplam 2171 tane ticarethane ve yazıhane ile Tedaş aboneliği var. 8 bin 200 adet su abonemiz var. Burada Sivil Toplum Kuruluşlarımıza çok büyük iş düşüyor. Özellikle sizlerin huzurunda Esnaf Odalarımız Başkanı sayın İsmet Uslu beyden 2 bin abone istiyoruz" dedi.

Bunun üzerine söz olan İsmet Uslu, esnaf odaları olarak üzerlerine düşen görevi yerine getireceklerini esnaflarla toplantılar düzenleyip doğalgaza abone olmaları konusunda ısrarcı davranacaklarını söyledi.

BAŞKAN SEZER; " İÇME SUYUNA YİNE ZAM YOK, DOĞALGAZA ABONE OLANLARA YÜZDE 10 İNDİRİM VAR."

3 Ay içerisinde birlikte kenetlenilerek bu işin İskilip’e kazandırılması gerektiğini belirten Sezer, "Bu olay burada konuşmakta kalmasın bu ciddi bir yarış 3 ay içinde bu işi başarıp İskilip’e doğalgazı kazandırmamız gerekiyor. Biz belediye olarak çalışmalarımıza başlamış bulunmaktayız. 2 dönemdir içme suyumuza zam yapmadık. Doğalgaz alan her hemşerimiz için bu yılbaşı zam yapmamayı hem de belediye meclisimiz olarak yüzde 10’da suyu ücretlerini geri çekmeyi taahhüt ediyorum" dedi.

Toplantıda hazır bulunan belediye meclis üyelerinin de bu konudaki fikirlerini soran başkan Sezer, meclis üyelerinin tamamından kabul oyu aldı.

BAŞKAN;"REKLAM VERGİ GELİRLERİNDE İNDİRİME GİDECEĞİZ."

Doğalgaz aboneliği alan esnaf için reklam vergi gelirlerinde indirime gidileceğini söyleyen Başkan Sezer, "Reklam vergilerinde de bu yıl yapacağımız yüzde 10 zammı yapmıyoruz. Esnafımızın reklam gelir vergisindeki metrekare fiyatı üzerinde tekrar bir çalışma yapıp ücreti aşağı çekeceğiz. Esnafımıza destekte bulunup doğalgaz aboneliğine başvurması için elimizden gelen desteği vermiş olacağız" şeklinde konuştu.

İNŞAAT RUHSATINDA İNDİRİM

Belediye meclisi olarak inşaat ruhsatında doğalgaz aboneliği alanlara indirim yapılacağının altını çizen Sezer, "Bir adet aracımız mahallelerde gezerek doğalgaz için hemşerilerimize çağrıda bulunup bilgi verecek. Bunun haricinde Belediye meclisimiz olarak inşaat ruhsatında doğalgaz aboneliği alanlara indirim yapacağız. Yılbaşı itibariyle ruhsat harçlarının miktarlarını indireceğiz" dedi.

ABONELİK ÜCRETLERİ HALK BANKASI ŞUBESİNE YATIRILACAK

İl Özel İdare Müdürü, Halk bankasının aracılık edeceği doğalgaza abonelik için 051 0006 nolu hesabın açıldığını bildirerek, "Vatandaşlarımız bu hesaba 335 lira yatırarak abonelik işlemlerini gerçekleştirmiş olacaklar. Özellikle şunu belirtmek istiyorum, vatandaşlarımızın yatırdıkları paranın hiçbir kuruşu erimeden abonelik için 5720 kişi bulunamazsa 335 lira olarak geri vatandaşlarımıza iade edilecek ve tabii ki tayin ve taşınma işlemlerinde de bu para geri iade edilecek. Banka işlemlerinde herhangi bir şekilde ücret alınmayacak" diye konuştu.

Etiket : Doğalgaz, abonelik, işlemi, resmen, başladı,
HABER BİLGİLERİ
Ekleyen : zekeriyatoprak | Kategori : Gündem | Tarih : 28.07.2013 00:30:32 | Hit : 4730 | Yorum : 2

» Haber Yorumları

HABER YORUM YAZ

 
 • valentino
  Hayırlısı olsun, memleketim adına sevindim.. İnşallah 5720 abone bulunur da İskilip'te doğalgaza kavuşur..
  09.08.2013 10:00:31


  Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)
 • streetdream
  İskilip için güzel haber. Darısı olmayanların başına. Belediye başkanını da tebrik etmeden geçmemek lazım...
  28.07.2013 16:25:30


  Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)

» Copyright

2o11-2012 © K4DjR
Sitemizde yayınlanan filmler dosyalar dökümanlar yazılı görsel işitsel ve programsal içeriklerin bir kısmı kopyadır ve tanıtım amaçlıdır hak sahiplerinin isteği doğrultusunda siteden 24 saat içinde kaldırılır Ayrıca sitemizde bulunan içeriklerin bi kısmı orjinal kalitesinde değildir hayal kırıklığına uğramamak için orjinallerini satın almalısınız ve içerikleri bilgisayarınızda 24 saatten fazla tutmanız T.C. yasalarına göre suç sayılır Butür içeriklerden sitemiz sorumlu değildir ekleyen ve kullanan üyeler tüm sorumluluğu kabul etmiş sayılır. sanalbasin.com üyesidir SiteMap | © C.C.P.