» Forum, Sohbet, İSKİLİP Haberleri, İskilipFM Radyo, İskilip Fotoğrafları, Resimleri, iskiliple ilgili videolar, İskilip Köyleri ve Daha Birçok İçerik.

  • Facebook Hesabınız İle Sitemize Hızlı Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz
  • Veya Bilgilerinizi Kendiniz Girerek Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz

» Haber Kategorileri

» Hit Haberler

» Son Haber Yorumları

» Haber İstatistikleri

 • Haber Sayısı 1683

 • Okunma Sayısı 4443672

 • Kategori Sayısı 22

 • Yorum Sayısı 829

» Cevizcilere sertifika verildi

Haber Resmi
Bookmark and Share
 • Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)
   Beğenenler & Beğenmeyenler
Beğen Beğenme
Gündem Kategorisinde Gez
               
Paylaş
 

 

İskilip’e bağlı Yukarı Örenseki köyünde İskilip Metin Alkan Halk Eğitim Merkezi ve İlçe Tarım Müdürlüğü işbirliği ile bir süredir devam eden ceviz yetiştiriciliği eğitimi alan başarılı çiftçilerin sertifikaları törenle verilirken Halk Eğitim Merkezinin hanımlara yönelik düzenlediği dikiş nakış kursunda üretilen ürünlerin sergilendiği kursun açılışı da yapıldı.
Ceviz yetiştiriciliği sertifika dağıtımı ve hanımların ürettiği el emeği, göz nuru eserlerin açılış törenine Kaymakam Şuayib Gürsoy, Belediye Başkanı Recep Çatma, Jandarma Komutanı Bahri Civa , Emniyet Müdürü Cihan Ercan, Çorum İl Tarım Müdürü Erkan Elfaz Ermiş, İskilip Meslek Yüksek Okulu Müdürü Muammer Cengil, İlçe Tarım Müdürü Ali Sülük, Ak Parti İlçe Başkanı Ali Koçkaya, İl Genel Meclisi Üyeleri Yusuf Kaya, Üzeyir Esenkaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Selvi, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Mehmet Tığlı, Belediye Meclis Üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşu başkanları, okul müdürleri, davetliler ve köy sakinleri katıldılar.
Törende konuşan Kaymakam Şuayib Gürsoy Türkiye’de marka haline gelmiş İskilip Metin Alkan Halk Eğitim Merkezi ve İskilip İlçe Tarım Müdürlüğü işbirliği ile açılan kursu başarı ile tamamlayarak sertifika almaya hak kazanan çiftçilere devletimizin imkânlarından yararlanmaları için proje kapsamında fide desteğinde bulunulabileceğini belirtti.
İskilip Belediye Başkanı Recep Çatma sertifika almayı hak kazanan çiftçilerimizi tebrik ederek, Belediye olarak tarımsal faaliyetlerin her zaman destekçisi olacaklarını beyan etti.
Konuşmaların ardından sertifika almaya hak kazanan çiftçilerin sertifikaları dağıtıldı ve Halk Eğitim Merkezinin düzenlediği dikiş nakış kursu gezildi.
iskilip.org Resimler
iskilip.org Resimler
iskilip.org Resimler
iskilip.org Resimler

Etiket : Cevizcilere, sertifika, verildi,
HABER BİLGİLERİ
Ekleyen : zekeriyatoprak | Kategori : Gündem | Tarih : 17.04.2014 21:12:33 | Hit : 3254 | Yorum : 0

» Haber Yorumları

HABER YORUM YAZ

 

» Copyright

2o11-2012 © K4DjR
Sitemizde yayınlanan filmler dosyalar dökümanlar yazılı görsel işitsel ve programsal içeriklerin bir kısmı kopyadır ve tanıtım amaçlıdır hak sahiplerinin isteği doğrultusunda siteden 24 saat içinde kaldırılır Ayrıca sitemizde bulunan içeriklerin bi kısmı orjinal kalitesinde değildir hayal kırıklığına uğramamak için orjinallerini satın almalısınız ve içerikleri bilgisayarınızda 24 saatten fazla tutmanız T.C. yasalarına göre suç sayılır Butür içeriklerden sitemiz sorumlu değildir ekleyen ve kullanan üyeler tüm sorumluluğu kabul etmiş sayılır. sanalbasin.com üyesidir SiteMap | © C.C.P.