» Forum, Sohbet, İSKİLİP Haberleri, İskilipFM Radyo, İskilip Fotoğrafları, Resimleri, iskiliple ilgili videolar, İskilip Köyleri ve Daha Birçok İçerik.

  • Facebook Hesabınız İle Sitemize Hızlı Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz
  • Veya Bilgilerinizi Kendiniz Girerek Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz

» Haber Kategorileri

» Hit Haberler

» Son Haber Yorumları

» Haber İstatistikleri

 • Haber Sayısı 1684

 • Okunma Sayısı 4449931

 • Kategori Sayısı 22

 • Yorum Sayısı 829

» Bir kaymakamın ardından

Haber Resmi
Bookmark and Share
 • Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)
   Beğenenler & Beğenmeyenler
Beğen Beğenme
Gündem Kategorisinde Gez
               
Paylaş
 

 

Vali yardımcıları ve kaymakamlar müşterek kararnamesi ile İskilip’ten Kütahya’nın Gediz ilçesine tayin olan Mehmet Yılmaz ilçede kaldığı 5 yılda önemli çalışmalarla İskilip’i gündeme getirmişti. İskilip Meslek Yüksek Okulu, Çilek yetiştiriciliği, Akşemseddin tarafından yaptırılan ve kullanılmayan caminin restorasyonu, Bedri Rahmi Sürekli Sergi Salonunun açılması ve sanatsal etkinliklerin yaygın hale getirilmesi gibi pek çok konuda ilklere imza atmıştı. İskilipliler tarafından çok sevildiği anlaşılan Mehmet Yılmaz’la ilgili bir açıklamada Ak Parti Milletvekili Cahit Bağcı’dan geldi.Ak Parti Çorum Milletvekili Dr.Cahit Bağcı, İskilip Kaymakamı Mehmet Yılmaz’ın ardından duygulu bir veda mesajını sosyal paylaşım sitesinden takipcileri ile paylaştı ve Kaymakamın "İskilip’te Hergün" şiirine yer verdi.İşte Bağcı’nın o mesajı ve Kaymakamın meşhur şiiri:

"Mehmet Yılmaz,İskilip Kaymakamı,5 yıl önce İskilip ilçemize atandı.Atandığı günden bu güne ilçeyi karış karış gezdi.Altını üstüne getirdi.Her bir köşesini ve güzelliğini fotoğrafladı. Arastaların tarih,emek ve alınteri kokak köhne sokakları üzerine rüyalar gördü,hayallaer kurdu.Osmanlı arşivlerinin tozlu raflarında iskilip’in ve iskiliplinin izini sürdü.Yaşadığı şehrin altında yatanları ve üstündeki değersiz bilinen değerleri anladı.Bir taraftan tanıtıma kafa yorarken diğer taraftan ayağa kaldırılması gerekenleri düşündü ve gün geldi öyle bir şiir yazdı ki, okuyan ve dinleyen herkes ittifakla "İskilip Üzerine Yazılabilecek En Güzel Şiir" dedi. Evet, "İSKİLİP’TE HERGÜN" şiiri İskilip üzerine yazılabilecek en güzel şiirlerden birisi olarak hafızalara kazındı.

25 yıllık Çalışma yaşamım boyunca pek çok kaymakam gördüm ve pek çok kaymakamla yakın çalıştım.Bende iz ve anı bırakan sayısı gerçekten çok az.Mehmet Yılmaz, bu isimlerin başında sayılacak, anadoluya ve anadolu insanına, görev yaptığı ve hizmet ettiği şehirlere ve insanlarına bağlanacak kadar duyarlı,hassas,sevdalı bir insan.

Değerli Kaymakamımız Mehmet Yılmaz, İskilipli sizi iyi anladı ve kardeş bildi,hemşehrilik beratı ile de sizinle ebedi bir bağ kurdu. Allah emeklerinizi zayi etmesin.Yeni görev yerinde ailenle mutlu,huzurlu ve sağlıklı uzun ve hayırlı bir ömür dilerim. Yolun Açık Olsun

Dr.Cahit Bağcı
Çorum Milletvekili
TBMM-ANKARA
---

İskilip’te hergün

İskilip’te hergün
Şehirler kurulur şehirler kalkar,
Arnavut kaldırmı sokaklar
Kaya mezarlarında krallar
Ortaçağdan konaklar
Akşemseddinler, Ebusuudlar
Geçenleri selamlar

İskilip’te hergün
Sofralar iner sofralar kalkar
Bilinmedik yüzyıllar
Kazanlar boşalır gönüller dolar
Doymadan çocuklar
Göğe yükselmez dualar

İskilip’te hergün
Pazarlar kurulur pazarlar kalkar
Demirciler, mutaflar
Semerciler saraçlar
Her arastada bugün
Ustasız çıraklar
Ahi Evran’ını arar

İskilip’te hergün
Tepeler iner tepeler kalkar
Her sokakta bugün
Gölgeler uçar
Gölgeler konar
Elinde kağıtlar, boyalar
Karadutlar, Çatalkaralar
Bedriler, Rahmiler
Resimler yakalar, resimler toplar

İskilip’te hergün
Fetihler dalgalanır Fatihlar doğar,
Üçler, yediler, kırklar
Bilinmez karışanlar
Okunurken ezanlar
Peşinden davullar
İstanbul yolunda
Fatihler, kumandanlar
Akşemseddini sorar.

Mehmet Yılmaz,İskilip Kaymakamıiskilip.org Resimler

Etiket : kaymakamın, ardından,
HABER BİLGİLERİ
Ekleyen : zekeriyatoprak | Kategori : Gündem | Tarih : 01.08.2013 14:02:46 | Hit : 4460 | Yorum : 0

» Haber Yorumları

HABER YORUM YAZ

 

» Copyright

2o11-2012 © K4DjR
Sitemizde yayınlanan filmler dosyalar dökümanlar yazılı görsel işitsel ve programsal içeriklerin bir kısmı kopyadır ve tanıtım amaçlıdır hak sahiplerinin isteği doğrultusunda siteden 24 saat içinde kaldırılır Ayrıca sitemizde bulunan içeriklerin bi kısmı orjinal kalitesinde değildir hayal kırıklığına uğramamak için orjinallerini satın almalısınız ve içerikleri bilgisayarınızda 24 saatten fazla tutmanız T.C. yasalarına göre suç sayılır Butür içeriklerden sitemiz sorumlu değildir ekleyen ve kullanan üyeler tüm sorumluluğu kabul etmiş sayılır. sanalbasin.com üyesidir SiteMap | © C.C.P.