» Forum, Sohbet, İSKİLİP Haberleri, İskilipFM Radyo, İskilip Fotoğrafları, Resimleri, iskiliple ilgili videolar, İskilip Köyleri ve Daha Birçok İçerik.

  • Facebook Hesabınız İle Sitemize Hızlı Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz
  • Veya Bilgilerinizi Kendiniz Girerek Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz

» Haber Kategorileri

» Hit Haberler

» Son Haber Yorumları

» Haber İstatistikleri

 • Haber Sayısı 1684

 • Okunma Sayısı 4444286

 • Kategori Sayısı 22

 • Yorum Sayısı 829

» Başkandan yeni yıl mesajı

Haber Resmi
Bookmark and Share
 • Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)
   Beğenenler & Beğenmeyenler
Beğen Beğenme
Gündem Kategorisinde Gez
               
Paylaş
 

 

İskilip Belediye Başkanı Ali SÜLÜK, sosyal medyadan yaptığı paylaşımla yeni yıl mesajı yayınladı.

Değerli hemşerilerim;

2019 yılını geride bırakmış bulunmaktayız. 1 Nisan 2019’dan bu yana siz kıymetli halkımıza hizmet etmenin gururunu yaşıyoruz. Göreve geldiğimizden bugüne kadar, seçim öncesi tespit ettiğimiz aksaklıkları gidermek için çaba sarf etmekteyiz. Bu bağlamda yıllardır belediyemizin sırtında kambur olan çöp özelleştirmesini iptal ederek, belediye bünyesinde yapılmasını sağladık. Bu sayede her ay belediyemiz yüklü miktarda tasarruf sağladı. Belediyemizin gereksiz israflarını önleyerek hizmetlerin artmasını sağladık. Bu sebeple İlçemizin ekonomik koşullarını da göz önüne alarak su faturalarında yüzde 30 indirime giderek, ekonomik olarak hemşerilerimizi bir nebze rahatlatmayı hedefledik. Belediye çalışmalarımızın aksamaması için 5 adet yeni aracı ilçemize kazandırdık.( Çöp toplama aracı itfaiye kamyonet 2 adet traktör)

Saygıdeğer vatandaşlarım, ilçemizde doğalgaz çalışmalarımız bu yıl da devam etti. Programa alınan 2019 doğalgaz döşeme ağını genişlettirip, bu yıl programda olmayan mahalle ve sokaklarında bitmesine vesile olduk. Doğal gaz ve farklı nedenlerden dolayı kazılan yerlerin ivedilikle, asfalt ve beton parkelerini döşedik. Bu bağlamda bu yıl, 900 ton asfalt dökerek 4800 Metrekare kilit parke taşı döşenmesini sağladık.

Değerli hemşerilerim, yıllardır kapalı olan Aşevi’ni yeni yerinde, çağın gereklerine uygun olarak hizmete açtık. Millet olarak "komşusu aç iken tok yatan bizden değildir" diyen engin bir kültürün mirasçılarıyız. İlçemizde yardıma ve bakıma muhtaç insanlarımızın sıcak aş ihtiyacını, vatandaşlarımızın da vermiş olduğu katkılarla karşılamış durumdayız. Aşevi hizmetimiz gurur kaynağımız olmuştur. Aşevine ek olarak, kısa süre içerisinde İlçemiz de sosyal belediyecilikte çığır açan hizmetler vermiş bulunmaktayız. Bu bağlamda, belediyemizde daha önceden bulunmayan Hilal Masa birimimizi kurduk. Hilal Masa çatısı altında arkadaşlarımızın da öz verili çalışmaları ile, evlere hizmet götürme birimimizi oluşturduk. Birimimiz yardımıyla, yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşlarımızın evde bakım ve temizlik hizmetlerini yerine getirmeye çalıştık. Vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda, ücretsiz Pazar Servisi aracımızı her Çarşamba günü uzak mahallelerdeki hemşerilerimizin hizmetine sunduk.

Kıymetli hemşerilerim, İlçemizin köklü kültürünü bilerek, Belediye yönetimine talip olduk. Bu bağlamda seçim vaatlerimiz arasında da yer alan Yöresel Ürünler Pazarını açarak, Kadın Kooperatifinin kurulmasına vesile olduk. Dikiciler Arastasını canlandırarak, Yöresel ürünlerimizin üretimini ve pazarlanmasını sağladık. Yöresel Ürünler Pazarımız ve Kadın Girişimi Kooperatifimiz gelişim aşamasına kısa sürede ulaşmış bulunmakta olup, zamanla daha da gelişerek ilçe ekonomisinde söz sahibi olacaktır.

İskilip’in köklü tarihi ve eşsiz kültürünün tanıtımı için kısa sürede önemli faaliyetler gerçekleştirdik. Bu minvalde İlçemizde 20 yıldır yapılmayan festivali gerçekleştirdik. 13 - 14 Ağustos tarihleri arasında Dolma, Turşu ve Çilek Festivali Karakucak Güreşleri adı altında gerçekleşen organizasyon, vatandaşlarımızın yoğun ilgisini almış, özellikle ilçe dışından yoğun katılımın olmasına neden olmuştur. Dolma, Turşu ve Çilek Festivali her yıl gelenekselleşerek devam edecek, ilçemizin tanıtımına katkı sağlayacaktır. Bu vesile ile festivale gösterilen ilgiden dolayı tüm hemşerilerimize tekraren teşekkür ederim.

Saygıdeğer vatandaşlarımız, İlçemizi geliştirmek için, gecemizi gündüzümüze katarak çalışıyoruz. 2020 yılında, belirlediğimiz takvim içerisinde yeni hizmetlerimiz devam edecektir. Belediye olarak siz değerli vatandaşlarımızın her zaman yanında olmaya devam edeceğiz. Son olarak iştirak edeceğimiz 2020 yılının, ilçemize, ülkemize, Türk İslam coğrafyası ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini, kargaşa ve kavgaların biterek, insanların mutlu ve huzurlu yaşadığı bir dünya olmasını yüce Allah'tan niyaz eder, tüm hemşerilerimizin yeni yılını kutlarım.
iskilip.org Resimler

Etiket : Başkandan, yeni, mesajı,
HABER BİLGİLERİ
Ekleyen : zekeriyatoprak | Kategori : Gündem | Tarih : 31.12.2019 14:02:06 | Hit : 156 | Yorum : 0

» Haber Yorumları

HABER YORUM YAZ

 

» Copyright

2o11-2012 © K4DjR
Sitemizde yayınlanan filmler dosyalar dökümanlar yazılı görsel işitsel ve programsal içeriklerin bir kısmı kopyadır ve tanıtım amaçlıdır hak sahiplerinin isteği doğrultusunda siteden 24 saat içinde kaldırılır Ayrıca sitemizde bulunan içeriklerin bi kısmı orjinal kalitesinde değildir hayal kırıklığına uğramamak için orjinallerini satın almalısınız ve içerikleri bilgisayarınızda 24 saatten fazla tutmanız T.C. yasalarına göre suç sayılır Butür içeriklerden sitemiz sorumlu değildir ekleyen ve kullanan üyeler tüm sorumluluğu kabul etmiş sayılır. sanalbasin.com üyesidir SiteMap | © C.C.P.