» Forum, Sohbet, İSKİLİP Haberleri, İskilipFM Radyo, İskilip Fotoğrafları, Resimleri, iskiliple ilgili videolar, İskilip Köyleri ve Daha Birçok İçerik.

  • Facebook Hesabınız İle Sitemize Hızlı Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz
  • Veya Bilgilerinizi Kendiniz Girerek Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz

» Haber Kategorileri

» Hit Haberler

» Son Haber Yorumları

» Haber İstatistikleri

 • Haber Sayısı 1684

 • Okunma Sayısı 4446083

 • Kategori Sayısı 22

 • Yorum Sayısı 829

» Başkan Çatma Kon Tv’de

Haber Resmi
Bookmark and Share
 • Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)
   Beğenenler & Beğenmeyenler
Beğen Beğenme
Gündem Kategorisinde Gez
               
Paylaş
 

 

Başkan Çatma Kon Tv’de İskilip Gündemine İlişkin Önemli Değerlendirmelerde Bulundu

İskilip Belediye Başkanı Recep Çatma 15 Ekim günü konuk olduğu Kon TV’nin "Ankara Konuşuyor" isimli televizyon programında İskilip gündemine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Program sunucusunun sorularını yanıtlayan ve göreve geldiği günden bu yana belediyede yapılan çalışmalar hakkında kısa kısa bilgiler veren başkan Çatma, zamanı, parayı, personeli ekonomik anlamda kullanma yolunda adeta yarıştıklarını ifade etti.

Kentin 100 yıllık yarasına çare olacak derecede alt yapı çalışmalarına eğildiklerini aktaran Çatma, bütün enerjilerini bu yönde kullandıklarını kaydetti. Kentte ayrı ayrı devam eden 5 alt yapı çalışmasını 2016 yılının sonlarında bitirmeyi hedeflediklerini söyleyen Çatma, hedefe adım adım ulaştıklarını belirtti.

Kanalizasyon ve yağmur suyu çalışmalarının bu ayın sonunda biteceği müjdesini veren Çatma, "Kanalizasyon projemiz 20 trilyon. Yağmur suyu projemiz ise 7 trilyonluk bir yatırım. Var gücümüzle çalışıyoruz. Halkımız tozdan çamurdan ne kadar muzdaripse, bende Belediye Başkanı olarak muzdaripim" dedi.

Bu yılın sonunda elektrik kablolarının da yer altına alınması çalışmasının tamamlanacağına dikkat çeken Çatma, "Bu yıl alt yapı çalışmalarımızdan üçünü bitiriyoruz. Bunlar kanalizasyon, yağmur suyu ve elektrik kablolarının yer altına alınması çalışmaları" ifadelerini kullandı.

2016 YILI İÇİNDE DOĞALGAZ ÇALIŞMASINI BİTİRMİŞ OLACAĞIZ

"Şimdi büyük bir hızla doğalgaza çalışıyoruz. Doğalgaz hattımız Osmancık üzerinden gelecek. Kamulaştırma çalışmaları bitmek üzere. İnşallah 2016 yılı içerisinde Doğalgaz çalışmamızı da bitirmiş olacağız. Şehir içi içme suyu şebekesinin değiştirilmesi çalışması da kısa süre içerisinde başlayacak." dedi.

YAPILANDIRILMIŞ BORÇLARIMIZ VAR

Başkan "Yapılandırılmış borçlarımız var. Ben bunları sorun etmiyorum. Bunlar ödenemeyecek şekilde borçlar değil. Belediye Başkanlığı için beş yıl kısa bir süre. Beş aydır yoğun bir şekilde Ankara trafiğimiz var. Haftada iki gün Ankara’dayız. Zamana karşı yarışıyoruz. 2015 Yılı bütçe görüşmelerinde İskilip’in ihtiyaç duyduğu önemli konuların yatırım programına alınması için yoğun çaba sarf ediyoruz. Belediyemizin mali disiplininde sıkı bir politika takip ediyoruz"

HİÇ KİMSENİN İŞİNE SON VERMEDİK

"Şu ana kadar hiçbir personelimizin işine son vermedik. Personel konusunda ekonomik davranmak için birimler arası geçişler yaptık. Belediye Başkanlığımızın kapısı da ilk günden bu yana her zaman açık. Her vatandaşımızın sorununu dinliyor, çözüm yolları arıyoruz."

BELEDİYEMİZ ŞU ANDA TARİHE GEÇECEK ÇALIŞMALARA İMZA ATIYOR

"Yapmış olduğumuz çalışmalar 1-2 aylık çalışmalar değil. Ak Parti çalışmıyor diyen arkadaşlarımız var. Belediyemiz şu anda tarihe geçecek çalışmalara imza atıyor. 30 Martta hedefimiz üç yıl demiştik. Üç yıl gibi kısa sürede alt yapı çalışmalarımızı bitirerek belki de Türkiye tarihine geçeceğiz."

30 MART’TA NE SÖZ VERDİYSEK HALEN ARKASINDAYIZ

"Her mahalleye en az ikişer adet park yapacağız. 30 Mart seçimlerinde ne söylediysek halen arkasındayız. Biz düğün salonu, park sorununu çözeceğiz. Toplamda 30 adet çocuk parkı yapacağız. İskilip-Çankırı yolunun 2015 yatırım programına alınması için var gücümüzle çalışıyoruz. İskilip esnafımızı ayağa kaldırmak adına Açık Tarım Ceza Evi projemiz var. Dere Kargın mevkiinde gölet projemiz var. Bu göletimiz baraj gölü yüksekliğinde olacak. Maddi durumu iyi olmayan vatandaşlarımızı ev sahibi yapabilmek için TOKİ projemiz var. Sağlık Meslek Lisesi’ne yeni bina kazandıracağız. Kale projemizle ilçemizin turizmine katkı sağlayacağız. Sokak Sağlıklaştırma projelerimiz devam ediyor" dedi.

Etiket : Başkan, Çatma, Tvde,
HABER BİLGİLERİ
Ekleyen : zekeriyatoprak | Kategori : Gündem | Tarih : 16.10.2014 12:01:50 | Hit : 1574 | Yorum : 0

» Haber Yorumları

HABER YORUM YAZ

 

» Copyright

2o11-2012 © K4DjR
Sitemizde yayınlanan filmler dosyalar dökümanlar yazılı görsel işitsel ve programsal içeriklerin bir kısmı kopyadır ve tanıtım amaçlıdır hak sahiplerinin isteği doğrultusunda siteden 24 saat içinde kaldırılır Ayrıca sitemizde bulunan içeriklerin bi kısmı orjinal kalitesinde değildir hayal kırıklığına uğramamak için orjinallerini satın almalısınız ve içerikleri bilgisayarınızda 24 saatten fazla tutmanız T.C. yasalarına göre suç sayılır Butür içeriklerden sitemiz sorumlu değildir ekleyen ve kullanan üyeler tüm sorumluluğu kabul etmiş sayılır. sanalbasin.com üyesidir SiteMap | © C.C.P.