» Forum, Sohbet, İSKİLİP Haberleri, İskilipFM Radyo, İskilip Fotoğrafları, Resimleri, iskiliple ilgili videolar, İskilip Köyleri ve Daha Birçok İçerik.

  • Facebook Hesabınız İle Sitemize Hızlı Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz
  • Veya Bilgilerinizi Kendiniz Girerek Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz

» Haber Kategorileri

» Hit Haberler

» Son Haber Yorumları

» Haber İstatistikleri

 • Haber Sayısı 1684

 • Okunma Sayısı 4446849

 • Kategori Sayısı 22

 • Yorum Sayısı 829

» Atıf Hoca’nın mezarı başında anma

Haber Resmi
Bookmark and Share
 • Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)
   Beğenenler & Beğenmeyenler
Beğen Beğenme
Gündem Kategorisinde Gez
               
Paylaş
 

 

İskilip’te Atıf Hoca’nın kabri başında mevlidi şerif okutuldu. Anma etkinliğine Atıf Hoca’nın akrabaları, Ak Parti Çorum Milletvekili ve TBMM İdari Amiri Salim Uslu, Belediye Başkanı Numan Sezer, Ankara Keçiören Çorumlular Derneği Başkanı Sait Kaymaz ile çok sayıda konuk katıldı.

Cuma namazı sonrası başlayan programa din görevlileri tarafından Mevlidi Şerif okunması ile devam edildi. Program kapsamında Ak Parti Çorum Milletvekili ve TBMM İdari Amiri Salim Uslu bir konuşma yaptı. Konuşmasında; Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın sayesinde Türkiye iyi bir iklim yaşadı, iyi bir iklim yakaladı. Geçmişimizi gönül rahatlığı ile anamıyorduk. Geçmişime sahip çıkamıyorduk. Geçmişimize sahip çıkanlar ayıplanıyordu. Oysa şimdi geçmişimize de sahip çıkıyoruz, günümüze de sahip çıkıyoruz. Bize ait değerleri de haykıra haykıra anıyoruz. Hiç olmasa geçmişimize rahatça dua ediyoruz ve geçmişimizden de utanmıyoruz" dedi. Şehitlerin muma benzediğini söyleyen Uslu, " Bu gün düne ait ne varsa yanlış çirkin bunların hepsini elimizin tersi ile itip dün ki yitirdiğimiz değerlerimizi de, geleceğimize buluşturmak için bir görev yapıyoruz. Sağ olsun Belediye Başkanımızın bir çok dostlarımızın, derneklerimizin, akrabalarımızın büyük destekleri ile şimdi geçmişler ve gelecek arasında büyük bir köprü kuruyoruz. Şehitler muma benzer. Kendileri yansa bile etrafını aydınlatmaya devam eder. Muhammed Atıf Hoca, şehit olarak ölümünden bu kadar zaman geçmiş olmasına rağmen halen aydınlatmaya devam ediyor" şeklinde konuştu.

İlgili makamlarımız evet Atıf Hocanın hatırına

Atıf Hoca’nın Türkiye’nin büyük bir devlet olmasını istediğini vurgulayan Uslu, "İlimde fende ilerlemesini istiyordu. Bu gün Türkiye’nin önü açık. Kimse düşüncesinden ilminden, araştırmasından dolayı ayıplanmıyor horlanmıyor, mahcup olmuyor. Merhumun naşının buraya getirilmiş olması bile bu şehrin aydınlamasında geleceğinde önemli bir kazanım sağlıyor. Biz doğalgaz melesinde bile İskilip’i konuştuğumuz zaman ilgili makamlarımız evet Atıf Hocanın hatırına diyorlar. Bizim işimizi kolaylaştırıyor. Demek ki mübarek insanın duası niyeti ilmiyle alim oluşu onun şanı onun şerefiyle bir çok kapılar açıyor. Bu her kula nasip olmaz. Ve böyle bir değere sahip olmakta herkese nasip olmaz" ifadelerini kullandı.

İskilip ve Toyhane bizim için özel ve öncelikli bir öneme sahiptir

İskilip’in ve Bayat’ın Toyhane Köyünün kendileri için özel ve öncelikli öneme sahip olduğunu aktaran Uslu, "İskilip ve Toyhane bizim için özel ve öncelikli bir öneme sahiptir. Burada duası ile yüreği ile finansı ile destek veren herkese çok teşekkür ediyorum. Başta belediye başkanımız Numan Sezer olmak üzere halkımız bu külliyenin İskilip’e kazandırılmasına katkı sağladı. İskilip halkına teşekkür ediyorum. Atıf Hocanın Anıt Mezarının İskilip’in tarihine kimliğine çokta uygun düştüğüne inanıyorum. İskilip’in kimliğine kimlik katmıştır.

Türkiye’miz aydınlık olsun istiyorsak, dün ki karanlıkları dün ki hukuksuzlukları bilmek zorundayız

İskilip evliyalar alimler arifler diyarıdır. Dolayısı ile böyle birin yerin şerefi de yetiştirdiği insanlardan kaynaklandığına Atıf hocamız bu değerlerden de bir tanesi olduğuna göre, onların hatıralarını yaşatmak, onları gelecek nesillere anlatmak hatta Türkiye’ye tanıtmak bizim görevimiz. Eğer yârinki Türkiye’miz aydınlık olsun istiyorsak, dün ki karanlıkları dün ki hukuksuzlukları bilmek zorundayız" dedi.

Etiket : Atıf, Hocanın, mezarı, başında, anma,
HABER BİLGİLERİ
Ekleyen : zekeriyatoprak | Kategori : Gündem | Tarih : 10.08.2013 12:06:02 | Hit : 4679 | Yorum : 0

» Haber Yorumları

HABER YORUM YAZ

 

» Copyright

2o11-2012 © K4DjR
Sitemizde yayınlanan filmler dosyalar dökümanlar yazılı görsel işitsel ve programsal içeriklerin bir kısmı kopyadır ve tanıtım amaçlıdır hak sahiplerinin isteği doğrultusunda siteden 24 saat içinde kaldırılır Ayrıca sitemizde bulunan içeriklerin bi kısmı orjinal kalitesinde değildir hayal kırıklığına uğramamak için orjinallerini satın almalısınız ve içerikleri bilgisayarınızda 24 saatten fazla tutmanız T.C. yasalarına göre suç sayılır Butür içeriklerden sitemiz sorumlu değildir ekleyen ve kullanan üyeler tüm sorumluluğu kabul etmiş sayılır. sanalbasin.com üyesidir SiteMap | © C.C.P.