» Forum, Sohbet, İSKİLİP Haberleri, İskilipFM Radyo, İskilip Fotoğrafları, Resimleri, iskiliple ilgili videolar, İskilip Köyleri ve Daha Birçok İçerik.

  • Facebook Hesabınız İle Sitemize Hızlı Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz
  • Veya Bilgilerinizi Kendiniz Girerek Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz

» Haber Kategorileri

» Hit Haberler

» Son Haber Yorumları

» Haber İstatistikleri

 • Haber Sayısı 1684

 • Okunma Sayısı 4445286

 • Kategori Sayısı 22

 • Yorum Sayısı 829

» Atatürk Ortaokulu Türkiye Şampiyonası Yolunda

Haber Resmi
Bookmark and Share
 • Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)
   Beğenenler & Beğenmeyenler
Beğen Beğenme
Gündem Kategorisinde Gez
               
Paylaş
 

 

Atatürk Ortaokulu 8.Sınıf öğrencisi Şerife Nur MÜZDE Cirit Sporunun alt yapısı olan Küçük Kızlar Fırlatma Topu müsabakalarında bölge barajını geçerek Türkiye Şampiyonasında yarışmaya hak kazandı.
8-9 Mayıs tarihlerinde Çorum’da yapılan Puanlı atletizm İl Birinciliği Müsabakalarında 40 m lik atışıyla İl barajını geçerek bölge müsabakalarında mücadele hakkı kazanan Şerife Nur, Samsun’da yapılan Bölge gurup elemelerinde 44,75 m lik atışı ile 22 sporcu arasında 4. olarak bölge barajını geçen 5 sporcudan birisi olmayı başararak, Türkiye Şampiyonasına Katılmaya hak kazandı.
İstanbul’dan ilk 3 takımın katıldığı bölge müsabakalarına Çankırı, Sakarya, Çorum, Zonguldak, Tokat, Sinop, Amasya, Ordu, Sivas, Samsun, Giresun, Kırşehir illerinden gelen takımların mücadele ettiği müsabakalarda büyük bir başarı elde ederek Puanlı Atletizm Türkiye Finallerine gitmeye hak kazanan Şerife Nur MÜZDE Sevincini Ailesi, Beden Eğitim Öğretmeni Utku Ulaş GÜLBAŞ, Okul Sportif İdari Sorumlusu Murat AKÜZÜM ve arkadaşları ile paylaştı.
Şerife Nur’un Babası Aydın MÜZDE ve Annesi Emel MÜZDE çocuklarının başarılarıyla, büyük sevinç yaşadıklarını ve onunla gurur duyduklarını söylediler. Çocuklarının gerek akademik gerekse sosyal ve sportif yönden kendisini geliştirmesi için ellerinden geleni yaptıklarını dile getiren aile fertleri, emeği geçen öğretmen ve idarecilere de teşekkür etti.
Beden Eğitimi Öğretmeni Utku Ulaş GÜLBAŞ Bu yıl katıldıkları Voleybol, Futbol, Futsal, Atletizm, Güreş, Taekwondo, Satranç branşlarında İlden 30 Madalya ve 2 Kupa ile döndüklerini belirterek İskilip’te bir ilki gerçekleştirerek Okul Sporları olarak Türkiye de 32 Pilot İlde, Çorum’da İlk defa yapılan Oryantiring (Hedef Bulma) müsabakalarına İlçeden Katılan ilk takım olduklarını belirterek bu branşta da bir ilki gerçekleştirdiklerini söyledi.
Erdem ŞARLLI, İsa DELİ, Murat CANDAN, İsmet ŞENTÜRK’ten oluşan Küçük Erkekler ve Fatma BIYIK, Serap ÖZER, Eda Nur SEYİS, Satı KOYUN ile Ümmügülsüm CANDAN’dan kurulu Yıldız Kız takımlarıyla İlk defa katıldıkları ve Çorum Bahabey Çamlığında yapılan Oryantiring(Hedef Bulma) müsabakalarında bir ilke daha imza atarak İskilip’e Bu dalda ilk madalyalarını kazandırdıklarını söyleyen Okul Müdür Yardımcısı Murat AKÜZÜM, Öğrencileri Eda Nur SEYİS İl 2.si olarak Gümüş Madalya kazandığını söyledi. İlk 3 dereceye giren öğrencilerin Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazandığını belirterek Atletizm ve Satrançtan sonra 3.Branşta Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazanmalarının İskilip ve Atatürk Ortaokulu adına büyük bir gurur ve başarı olduğunu dile getirdi.
Okul Müdür Yardımcısı Murat AKÜZÜM Birçok ülkede ilköğretim ve lise seviyesi müfredatlarında yer alan bu sporun Temelde yön bulma ile ilgili bir spor olduğunu, Harita okuma, pusula ile açı alma ve takip etmeyi sürekli kullanmak gerektirdiğini söyledi. Oryantiringin öğrencilerin kendine güvenini ve inancını besleyip büyüttüğünü, Çocukların kendi kararlarının sorumluluğunu aldığını dile getiren Murat AKÜZÜM, Ormanlık bir alanda başarılı bir harita okumanın çocukta bıraktığı duygunun "gerçek başarı" duygusu olduğunu söyledi.
Murat AKÜZÜM kendilerinden desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen İlçe Kaymakamımız Mehmet YILMAZ ve Okul Müdürleri Tülay KOCASARAÇ’a teşekkür etti. İl Müsabakalarında öğrencilerinden sevgi ve ilgilerini esirgemeyen Gençlik ve Spor Müdürlüğü Okul sporları il temsilcisi Baki AYGÜN ve oryantiring il temsilcisi Duran TORBACIOGLU ile öğrencilerini İl müsabakalarına taşıyan tüm Taşımalı Eğitim Servis Şoförlerine minnettarlığını dile getirdi.
iskilip.org Resimler iskilip.org Resimler iskilip.org Resimler

Etiket : Atatürk, Ortaokulu, Türkiye, Şampiyonası, Yolunda,
HABER BİLGİLERİ
Ekleyen : iskilip.org | Kategori : Gündem | Tarih : 14.05.2013 11:42:47 | Hit : 1921 | Yorum : 0

» Haber Yorumları

HABER YORUM YAZ

 

» Copyright

2o11-2012 © K4DjR
Sitemizde yayınlanan filmler dosyalar dökümanlar yazılı görsel işitsel ve programsal içeriklerin bir kısmı kopyadır ve tanıtım amaçlıdır hak sahiplerinin isteği doğrultusunda siteden 24 saat içinde kaldırılır Ayrıca sitemizde bulunan içeriklerin bi kısmı orjinal kalitesinde değildir hayal kırıklığına uğramamak için orjinallerini satın almalısınız ve içerikleri bilgisayarınızda 24 saatten fazla tutmanız T.C. yasalarına göre suç sayılır Butür içeriklerden sitemiz sorumlu değildir ekleyen ve kullanan üyeler tüm sorumluluğu kabul etmiş sayılır. sanalbasin.com üyesidir SiteMap | © C.C.P.