» Forum, Sohbet, İSKİLİP Haberleri, İskilipFM Radyo, İskilip Fotoğrafları, Resimleri, iskiliple ilgili videolar, İskilip Köyleri ve Daha Birçok İçerik.

  • Facebook Hesabınız İle Sitemize Hızlı Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz
  • Veya Bilgilerinizi Kendiniz Girerek Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz

» Haber Kategorileri

» Hit Haberler

» Son Haber Yorumları

» Haber İstatistikleri

 • Haber Sayısı 1684

 • Okunma Sayısı 4445403

 • Kategori Sayısı 22

 • Yorum Sayısı 829

» Ali Çorumlu bir kere daha İsmet Uslu'ya yüklendi

Haber Resmi
Bookmark and Share
 • Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)
   Beğenenler & Beğenmeyenler
Beğen Beğenme
Gündem Kategorisinde Gez
               
Paylaş
 

 

Esnaf Kefalet Kooperatifinde sular durulmuyor. Bir süre önce yönetim kurulundan ihraç edilen Ali Çorumlu Esnaf ve Kefalet Kooperatifi Başkanı İsmet Uslu’nun yüksek yargının kararını beklemeden kendi koltuğunu korumak için yangından mal kaçırırcasına kooperatifi kongreye çağırarak etik olmayan bir davranış sergilediğini beyan etti.
Geçtiğimiz günlerde İsmet Uslu’nun basına verdiği beyanatın içinin boş olduğuna ifade eden Çorumlu, Esnaf Kefalet Kooperatifi başkanının esnafın yararına hiçbir iş yapmadığını iddia etti. Çorumlu; " Esnaf Kefalet kooperatifi esnaf arkadaşlarıma destek olmak adına kefilliklerimden dolayı ve parti yönetimine girdiğim için beni istifaya zorlamıştır. Bunun üzerine ben yönetim kurulundan çeşitli görüşmeler yapmak ve bilgi edinmek için bir hafta süre talebinde bulundum. Gerek üst makamlarla, gerekse avukatlarla yaptığım görüşmeler neticesinde istifama gerek olmadığı bilgisine ulaştım. İstifa etmeyeceğimi bildirmemin ardından Esnaf ve Kefalet Kooperatif yönetimi ihraç prosedürünü işletmeden bana karşı ihraç kararı aldı.
Bunun üzerine ben İskilip Sulh Hukuk Mahkemesine başvurarak ihraç iptal davası açtım ve davayı kazandım. Yönetim kurulu Yargıtay’a gönderdi. Yargıtay’da yerel mahkemede olduğu gibi benim lehime verilen kararı onayladı. Yargıtay’ın bu kararından hemen sonra 4 Kasım 2013 tarihinde yazılı başvuru yaparak kooperatif yönetim kurulundaki görevime dönmeyi talep ettim. Yargıtay’ın kararını hiçe sayan İsmet Uslu başkanlığındaki yönetim kurulu bu karara da itiraz etti. İtiraz etme haklarına elbette saygı duyuyorum. Ancak bu itirazın sonucunu beklemeden yangından mal kaçırırcasına Genel Kurul yapma kararı alarak yangından mal kaçırırcasına koltuğunu korumanın derdine düşmüştür. Düşünmeden ve itiraz sonucu beklemeden alınan Genel Kurul kararını kınıyor, hukuki mücadeleme devam edeceğimin bilinmesini istiyorum. Esnafın desteğe ihtiyacı olduğu halde yetkisini başka alanlarda kullanmasının ne kadar doğru olduğunu sorgulamakta kooperatifin içinden biri olarak sorgulamak eleştirmek benim en doğal hakkımdır. Esnafımız Esnaf Kefalet Kooperatifinden destek istediğinde işleri zorlaştırmaktan başka yaptığı başka iş yoktur. Kaç esnafın derdine derman olunmuştur? Sayın Uslu bana cevap yetiştireceğine önce bu sorumu yanıtlasın. Faaliyetlerini esnafla ve kamuoyu ile paylaşsın. Girişimde bulunduğu genel kurul kararı benim ihraç edilmem kadar usulsüzdür. Bu hukuksuzluğa önce yönetim kurulunun dur demesi gerekmektedir. Sayın İsmet Uslu ya esnafa yardımcı olacak yerde krallık gibi yönettiği kooperatif başkanlığından artık elini çekecektir. Buna sessiz kalan yönetim kurulundaki arkadaşlarımın da kurnazca hazırlanan bu planın bir parçası olmamalarını diliyorum. Her türlü hukuki mücadelemi devam ettireceğimi İskilip esnafına ve kamuoyuna saygıyla duyuruyorum." dedi.

Etiket : Çorumlu, kere, daha, İsmet, Usluya, yüklendi,
HABER BİLGİLERİ
Ekleyen : zekeriyatoprak | Kategori : Gündem | Tarih : 14.12.2013 15:59:12 | Hit : 4262 | Yorum : 0

» Haber Yorumları

HABER YORUM YAZ

 

» Copyright

2o11-2012 © K4DjR
Sitemizde yayınlanan filmler dosyalar dökümanlar yazılı görsel işitsel ve programsal içeriklerin bir kısmı kopyadır ve tanıtım amaçlıdır hak sahiplerinin isteği doğrultusunda siteden 24 saat içinde kaldırılır Ayrıca sitemizde bulunan içeriklerin bi kısmı orjinal kalitesinde değildir hayal kırıklığına uğramamak için orjinallerini satın almalısınız ve içerikleri bilgisayarınızda 24 saatten fazla tutmanız T.C. yasalarına göre suç sayılır Butür içeriklerden sitemiz sorumlu değildir ekleyen ve kullanan üyeler tüm sorumluluğu kabul etmiş sayılır. sanalbasin.com üyesidir SiteMap | © C.C.P.