» Forum, Sohbet, İSKİLİP Haberleri, İskilipFM Radyo, İskilip Fotoğrafları, Resimleri, iskiliple ilgili videolar, İskilip Köyleri ve Daha Birçok İçerik.

  • Facebook Hesabınız İle Sitemize Hızlı Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz
  • Veya Bilgilerinizi Kendiniz Girerek Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz

» Haber Kategorileri

» Hit Haberler

» Son Haber Yorumları

» Haber İstatistikleri

 • Haber Sayısı 1684

 • Okunma Sayısı 4447577

 • Kategori Sayısı 22

 • Yorum Sayısı 829

» Ali Çorumlu Basın açıklaması yaptı

Haber Resmi
Bookmark and Share
 • Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)
   Beğenenler & Beğenmeyenler
Beğen Beğenme
Gündem Kategorisinde Gez
               
Paylaş
 

 

Esnaf Kefalet Kooperatifi yönetim kurulundan ihraç edilen Bakkallar ve Tuhafiyeciler Odası Başkanı Ali Çorumlu hakkında verilen kararın reddi için kooperatif yönetimini mahkemeye verdi.

Mahkeme, Esnaf Kefalet Kooperatifi yönetiminin çeşitli gerekçeler göstererek Ali Çorumlu’nun ihraç kararını Çorumlu lehinde karar alarak tekrar oda yönetimindeki görevine dönmesinin önünü açtı.

Bu konuda basın açıklaması dağıtan Bakkallar ve Tuhafiyeciler odası başkanı Ali Çorumlu; " Esnaf Odası Başkanı tarafından hakkımda mesnetsiz iddialarla yönetim kurulundan ihraç edildim. Bu güne kadar uygulanan benzer keyfi kararlarla birçok üyeye haksızlıklar bana da yapılmak istenmiş, hiçbir uyarı ve ihtar yapılmadan hakkımda ihraç kararı verilmiş ve gerek şahsım, gerekse tüzel kişiliğim yıpratılmak istenmiş, fakat adalet buna izin vermemiştir. İşi esnafı maddi ve manevi olarak korumak olan sayın oda başkanı bu görevini unutmuş, siyasi partilerde Belediye Başkan aday adaylığı peşinde koşmuş, bu süre içinde de siyasi davranarak benim mağduriyetime neden olmuştur. Bu şekilde haksızlığa uğrayan yönetim kurulunu ve oda üyelerini bağımsız mahkemelerimizde haklarını aramaya davet ediyorum.

Karar karşısında Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanının şahsımdan özür dilemesini ve en yakın zamanda yapılacak olan yönetim kurulu toplantısına davet edilmemi, Sayın İsmet Uslu’nun da siyasetle uğraşmak yerine esnafın sorunlarına eğilmesini bekliyorum. Yönetimde yapılan haksızlıklar ve esnafa karşı yapılan işlemlerde zorluklar çıkarılması karşısında her zaman duyarlı davranacağımı kamuoyuna duyurur, tüm esnaf arkadaşlarıma saygılar sunarım." dedi.

Türkiye’nin demokratik bir hukuk devleti olduğunu hatırlatan Ali Çorumlu Esnaf Kefalet Kooperatifinin çok önemli bir sivil toplum kuruluşu olduğuna vurgu yaparak, burasının krallık gibi keyfi kararlar alamayacağını belirtti. Haksızlığa uğradığının düşünen ve mağdur olan üyelerin haklarını aramaktan çekinmemelerini, keyfi kararlarla mağdur olanların haklarını aramalarını istedi.


Etiket : Çorumlu, Basın, açıklaması, yaptı,
HABER BİLGİLERİ
Ekleyen : zekeriyatoprak | Kategori : Gündem | Tarih : 04.12.2013 08:20:08 | Hit : 4703 | Yorum : 0

» Haber Yorumları

HABER YORUM YAZ

 

» Copyright

2o11-2012 © K4DjR
Sitemizde yayınlanan filmler dosyalar dökümanlar yazılı görsel işitsel ve programsal içeriklerin bir kısmı kopyadır ve tanıtım amaçlıdır hak sahiplerinin isteği doğrultusunda siteden 24 saat içinde kaldırılır Ayrıca sitemizde bulunan içeriklerin bi kısmı orjinal kalitesinde değildir hayal kırıklığına uğramamak için orjinallerini satın almalısınız ve içerikleri bilgisayarınızda 24 saatten fazla tutmanız T.C. yasalarına göre suç sayılır Butür içeriklerden sitemiz sorumlu değildir ekleyen ve kullanan üyeler tüm sorumluluğu kabul etmiş sayılır. sanalbasin.com üyesidir SiteMap | © C.C.P.