» Forum, Sohbet, İSKİLİP Haberleri, İskilipFM Radyo, İskilip Fotoğrafları, Resimleri, iskiliple ilgili videolar, İskilip Köyleri ve Daha Birçok İçerik.

  • Facebook Hesabınız İle Sitemize Hızlı Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz
  • Veya Bilgilerinizi Kendiniz Girerek Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz

» Haber Kategorileri

» Hit Haberler

» Son Haber Yorumları

» Haber İstatistikleri

 • Haber Sayısı 1684

 • Okunma Sayısı 4445445

 • Kategori Sayısı 22

 • Yorum Sayısı 829

» 8 Mart Şehitleri anma günü mesajları

Haber Resmi
Bookmark and Share
 • Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)
   Beğenenler & Beğenmeyenler
Beğen Beğenme
Gündem Kategorisinde Gez
               
Paylaş
 

 

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İskilip Belediye Başkan Adayı Recep Çatma "18 Mart Şehitleri Anma" günü mesajı yayınladı.

Çatma mesajında, "Aziz şehitlerimizin bizlere vatan olarak bıraktıkları bu toprakları, aynı kararlılıkla korumak hepimizin en önemli vazifesidir. Sadece yılda bir kez değil, özellikle yeni nesillere destansı kurtuluş mücadelemizi ve Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde bu mücadeleyi veren kahramanlarımızı her fırsatta tüm gerçekliği ile hatırlatabilmek son derece önemli. Şehitlerimizi asla unutmayacak ve unutturmayacağız" dedi.

18 Mart tarihinin Çanakkale Deniz Zaferi’nin de 99. Yıldönümü olduğunu kaydeden Çatma "Çanakkale Deniz Zaferi, Kurtuluş Savaşımızın kazanılmasına zemin hazırlayarak, Türkiye Cumhuriyetini müjdeleyen destansı bir mücadele olup, Cumhuriyetimizi kuran Mustafa Kemal Atatürk’ün, tüm dünyanın saygısına mazhar olan dehasını ortaya koyduğu bir zaferdir. Çanakkale Deniz Zaferi, Türk Milleti’nin her türlü yokluk ve olumsuz şarta rağmen vatanı ve bağımsızlığından asla vazgeçmeyeceğinin şanlı adıdır. Bu duygu ve düşüncelerle; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi saygı ve şükranla anıyor, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 99. Yıldönümünü kutluyorum" ifadelerini kullandı.

İskilip Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Belediye Başkan adayı Fikri Kısar '18 Mart Şehitleri Anma Günü' adına bir mesaj yayımladı.

Fikri Kısar, Çanakkale Deniz Zaferi Birinci Dünya Savaşı içinde ayrı bir özelliği olan, tarihin akışını değiştiren, bağımsızlığı uğruna canını vermekten çekinmeyen Türk milletinin kahramanlık destanın, muhteşem bir zaferi olduğunu belirtti. Kısar mesajında şunları kaydetti :

"Bu zafer, kahraman askerlerimizin, dünya tarihine geçen bir kahramanlık mücadelesidir. Çanakkale Savaşları, milletimizin zamanın en güçlü ve donanımlı ordularına karşı inanç, vatan sevgisi, dayanışma, birlik ve beraberlik duyguları ile vermiş olduğu büyük bir mücadeledir.Türk'ün yenilmezliğini, Mehmetçiğin azim ve iradesini aynı zamanda centilmenliğini tüm dünyaya göstermiş olması açısından da oldukça önemlidir. Türk milleti Çanakkale'de elde ettiği üstün başarısı ile, tüm dünyaya, bağımsızlığı ve vatan toprağı söz konusu olduğunda, karşısında hiçbir gücün duramayacağı mesajını en açık şekilde vermiştir. Bu mukaddes yurt topraklarının korunması ve bayrağımızın dalgalanması için birlik, beraberlik ve bütünlük içinde verilen mücadeleyi millet olarak idrak etmeli, gelecek nesillere bu bilinci aktarmayı, bu güzel vatanı bizlere emanet eden atalarımıza karşı bir borç bilmeliyiz. 18 Mart Şehitleri Anma Günü münasebetiyle; Bu toprakları bize mukaddes bir vatan kılan, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyoruz."

Etiket : Mart, Şehitleri, anma, günü, mesajları,
HABER BİLGİLERİ
Ekleyen : zekeriyatoprak | Kategori : Gündem | Tarih : 19.03.2014 09:48:28 | Hit : 3295 | Yorum : 0

» Haber Yorumları

HABER YORUM YAZ

 

» Copyright

2o11-2012 © K4DjR
Sitemizde yayınlanan filmler dosyalar dökümanlar yazılı görsel işitsel ve programsal içeriklerin bir kısmı kopyadır ve tanıtım amaçlıdır hak sahiplerinin isteği doğrultusunda siteden 24 saat içinde kaldırılır Ayrıca sitemizde bulunan içeriklerin bi kısmı orjinal kalitesinde değildir hayal kırıklığına uğramamak için orjinallerini satın almalısınız ve içerikleri bilgisayarınızda 24 saatten fazla tutmanız T.C. yasalarına göre suç sayılır Butür içeriklerden sitemiz sorumlu değildir ekleyen ve kullanan üyeler tüm sorumluluğu kabul etmiş sayılır. sanalbasin.com üyesidir SiteMap | © C.C.P.