» Forum, Sohbet, İSKİLİP Haberleri, İskilipFM Radyo, İskilip Fotoğrafları, Resimleri, iskiliple ilgili videolar, İskilip Köyleri ve Daha Birçok İçerik.

  • Facebook Hesabınız İle Sitemize Hızlı Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz
  • Veya Bilgilerinizi Kendiniz Girerek Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz

» Haber Kategorileri

» Hit Haberler

» Son Haber Yorumları

» Haber İstatistikleri

 • Haber Sayısı 1679

 • Okunma Sayısı 4410231

 • Kategori Sayısı 22

 • Yorum Sayısı 829

» İskilip’li Çilek Üreticileri Antalyada Buluştu

Haber Resmi
Bookmark and Share
 • Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)
   Beğenenler & Beğenmeyenler
Beğen Beğenme
Ekonomi Kategorisinde Gez
               
Paylaş
 

 

İskilip Kaymakamlığı, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, İskilip İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından, İlçemizdeki çilek yetiştiricilerinin bilgi beceri ve yeteneklerini arttırmak, modern tarım tekniklerini yerinde incelemek üzere, halen organik çilek yetiştiriciliği yapmakta olan, İlçemiz Şeyh köyünden, Antalya’ya teknik gezi düzenlendi. Üreticilere İskilip İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü personeli Ziraat Mühendisi Köksal KATRANCI eşlik etti.

Gezi kapsamında Serik ilçesi Kadriye Köyü ile Gazipaşa İlçesi Merkez Mahallesindeki çilek üretim seraları ziyaret edilerek, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğü teknik personeli tarafından üreticilere plastik sera ve alçak plastik tünelde kısa gün koşullarında çilek yetiştiriciliği hakkında bilgi verildi. Plastik serada topraksız kültürde kısa gün koşullarında gerçekleştirilen çilek yetiştiriciliği ile topraksız kültürde yapılan yetiştiriciliğin geleneksel yetiştiriciliğe göre avantaj ve dezavantajları ile uygulanan kültürel işlemler anlatıldı. Antalya’da üretimi yapılan çeşitlerin yerinde gözlemlendiği gezide, İskilipli üreticilerin kendi bölgelerindeki yetiştirme teknikleri ve kültürel işlemler ile Antalya’daki uygulamalar arasındaki benzerlik ve farklılıklar, kullanılan çeşitlerin birbirlerine göre avantaj ve dezavantajları ile ilgili bilgi alışverişinde bulunuldu.

Geziden duydukları memnuniyeti ve gezinin kendileri için çok faydalı olduğunu dile getiren Şeyhköylü üreticiler gezide gördükleri iyi uygulama ve yenilikleri kendi üretim alanlarında uygulayacaklarını ifade ederek, İskilip Kaymakamı Şuayib GÜRSOY’a Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Erkan Elfaz ERMİŞ ve Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Ali SÜLÜK’e kendilerine sağlanan imkânlardan dolayı çok teşekkür ettiler.
iskilip.org Resimler
iskilip.org Resimler
iskilip.org Resimler

Etiket : İskilipli, Çilek, Üreticileri, Antalyada, Buluştu,
HABER BİLGİLERİ
Ekleyen : zekeriyatoprak | Kategori : Ekonomi | Tarih : 21.04.2015 14:32:28 | Hit : 1420 | Yorum : 0

» Haber Yorumları

HABER YORUM YAZ

 

» Copyright

2o11-2012 © K4DjR
Sitemizde yayınlanan filmler dosyalar dökümanlar yazılı görsel işitsel ve programsal içeriklerin bir kısmı kopyadır ve tanıtım amaçlıdır hak sahiplerinin isteği doğrultusunda siteden 24 saat içinde kaldırılır Ayrıca sitemizde bulunan içeriklerin bi kısmı orjinal kalitesinde değildir hayal kırıklığına uğramamak için orjinallerini satın almalısınız ve içerikleri bilgisayarınızda 24 saatten fazla tutmanız T.C. yasalarına göre suç sayılır Butür içeriklerden sitemiz sorumlu değildir ekleyen ve kullanan üyeler tüm sorumluluğu kabul etmiş sayılır. sanalbasin.com üyesidir SiteMap | © C.C.P.