» Forum, Sohbet, İSKİLİP Haberleri, İskilipFM Radyo, İskilip Fotoğrafları, Resimleri, iskiliple ilgili videolar, İskilip Köyleri ve Daha Birçok İçerik.

  • Facebook Hesabınız İle Sitemize Hızlı Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz
  • Veya Bilgilerinizi Kendiniz Girerek Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz

» Haber Kategorileri

» Hit Haberler

» Son Haber Yorumları

» Haber İstatistikleri

 • Haber Sayısı 1684

 • Okunma Sayısı 4446663

 • Kategori Sayısı 22

 • Yorum Sayısı 829

» Yukarı Örenseki Köyünde Kuran Kursu Açıldı.

Haber Resmi
Bookmark and Share
 • Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)
   Beğenenler & Beğenmeyenler
Beğen Beğenme
Eğitim Öğretim Kategorisinde Gez
               
Paylaş
 

 

Yukarı Örenseki köyü İmamı Ali KART’ın öncülüğünde Yukarı Örenseki İÖ. Okul Müdürü Murat BABACAN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa SELVİ ve İlçe Müftüsü İsmail ŞAHİN’in yardımlarıyla Yukarı Örenseki İÖ.Okulu lojmanı 1.katına Bayan Kuran kursu açıldı. Köyün maneviyatını zenginleştirmek bugünün annelerine ve yarının annelerine daha iyi bir nesil yetiştirmelerine katkıda bulunmak kursun amaçları arasında başta geliyor..

Kurs Öğretmeni Gülizar GÜLTEKİN’in şuan 16 kursiyere ders verdiği,bayanların dini bilgilerde eksikliklerinin daha kolay giderildiğini ve bu konuda yetkililerden özellikle Okul Müdür Murat BABACAN’ a teşekkür ettiğini belirtti.

Okul Müdürü Murat BABACAN: "Eğitim faaliyetlerinin yıllarca maneviyat konusunda zayıf kalındı; bundan dolayı okumuş kesimdeki insanlarımızda ahlaki çöküntü (rüşvet, hırsızlık, cinayet, yolsuzluk, dedikodu, cinsi sapıklık.vb.) sıkıntı yaşandığı gözlenmektedir. Bölgemizde küfür,kavga,cinayet gibi olayların yaşandığı bu sıkıntılar manevi zenginlikle giderilebilir. Kuran kursu açmamızda ki sebep budur, olayı siyasi olarak algılamak yerine sorunlara çözüm aramak ve üretmek daha mantıklı."dedi. Diyanet başkanlığı Basılı Yayınlar Daire Başkanı Yunus AKKAYA Bey’le irtibata geçilerek cep ilmihali ve yayınlar talebinde bulunduğu ,en kısa zamanda ihtiyaç sahiplerine dağıtılacağınıda sözlerine ekledi. Kuran kursu açılmasında emeği geçen herkese teşekkür eden Murat BABACAN Hoca hanıma ve kursiyerlere başarılar diledi.


Etiket : Yukarı, Örenseki, Köyünde, Kuran, Kursu, Açıldı ,
HABER BİLGİLERİ
Ekleyen : K4DjR | Kategori : Eğitim Öğretim | Tarih : 29.03.2013 17:25:59 | Hit : 3630 | Yorum : 0

» Haber Yorumları

HABER YORUM YAZ

 

» Copyright

2o11-2012 © K4DjR
Sitemizde yayınlanan filmler dosyalar dökümanlar yazılı görsel işitsel ve programsal içeriklerin bir kısmı kopyadır ve tanıtım amaçlıdır hak sahiplerinin isteği doğrultusunda siteden 24 saat içinde kaldırılır Ayrıca sitemizde bulunan içeriklerin bi kısmı orjinal kalitesinde değildir hayal kırıklığına uğramamak için orjinallerini satın almalısınız ve içerikleri bilgisayarınızda 24 saatten fazla tutmanız T.C. yasalarına göre suç sayılır Butür içeriklerden sitemiz sorumlu değildir ekleyen ve kullanan üyeler tüm sorumluluğu kabul etmiş sayılır. sanalbasin.com üyesidir SiteMap | © C.C.P.