» Forum, Sohbet, İSKİLİP Haberleri, İskilipFM Radyo, İskilip Fotoğrafları, Resimleri, iskiliple ilgili videolar, İskilip Köyleri ve Daha Birçok İçerik.

  • Facebook Hesabınız İle Sitemize Hızlı Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz
  • Veya Bilgilerinizi Kendiniz Girerek Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz

» Haber Kategorileri

» Hit Haberler

» Son Haber Yorumları

» Haber İstatistikleri

 • Haber Sayısı 1562

 • Okunma Sayısı 4047150

 • Kategori Sayısı 22

 • Yorum Sayısı 829

» Sakarya İlköğretim Okulu Okul Aile Birliği Başkanlığına Hüseyin Pulaş seçildi.

Haber Resmi
Bookmark and Share
 • Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)
   Beğenenler & Beğenmeyenler
Beğen Beğenme
Eğitim Öğretim Kategorisinde Gez
               
Paylaş
 

 

İskilip Sakarya İlköğretim Okulu Okul Aile Birliği Başkanı Hüseyin Pulaş, Sakarya İlköğretim Okulu'nun büyük bir mazisi olduğunu belirterek, "Bizde bu geçmişimizin ve şuanki sorumluluğumuzun bilincindeyiz" dedi

Okul aile birliğine yeniden seçilmeleri ile ilgili açıklama yapan Pulaş " Başarılarını Türkiye birinciliği ile ispatlamış çalışkan, ölçülü, hareketli ve becerikli, güzel ahlak sahibi olan, başarılı öğrencilerimiz gibi diğer öğrencilerin başarılarının üzerine başarı katarak onları birinciliklerle tanıştırmaktır hedefimiz. Ve bunu sağlayacak belirli bir vizyon sahibiyiz.
Türk Milleti’nin yarınları, yavrularımızın iyi bir birey olarak yetiştirilmesinden, eğitilmesinden geçer. Eğitimin öğrenmenin yaşı, sınırı ve sonu yoktur. Bunun da artık bir bayrak yarışına dönüştüğünü görmekteyiz.
Eğitim Öğretim için okul olarak koruma altındaki binamızın haricinde, okulumuzun fiziksel olarak bir eksiği kalmamıştır. Tabiki eskiyen, kırılan, değişime ihtiyacı olan yerler olacaktır. Ancak bu noksanlıklar kısa sürede giderilebilir.. Kafası rahat, sorunsuz bir okul yönetimi artık öğrencilerimizin daha da başarılı olabilmelerinin yollarını arayacaktır. Eğitim sistemi giderek değişmektedir. Bu sistem içerisinde velilerimiz çocuklarımızın geleceğini küçük yaştan itibaren planlamak zorundadırlar. Bakınız planı yaparken biz velilere çok büyük görevler düşmektedir. Gerekli olan ışığı çocuğumuza göstermektir esas olan.Öğretmen , memur, esnaf, müzisyen ,çoban ve farklı mesleklere sahip kişilerin çocukları doktor,mühendis, hakim, savcı ,mimar ,iş adamı vs.. olduklarını gördükten sonra bizim çocuklarımızın ne eksiği var ? Bu saydığım mesleklerden birisine neden sahip olmasın?
Başarının altındaki gerçekleri kendimiz bulalım. Hani diyoruz ya "Zenginin, parası olanın çocukları okuyor, adam oluyor" diye yok böyle bir şey. O çocukların ailesinin öğrenciye verdiği öz güven, destek, uğraş sayesinde başarılı oluyorlar. Kendi çocuğumuza gerekli ilgiyi göstermediğimizden yavrularımız başarısız oluyorlar. Kendi hatalarımızı çocuğumuzun üzerine yıkıp başarısızlığı çocuğumuza mal ediyoruz. . Asıl sorumlular biziz.
Değerli Velilerimize özellikle de ebeveyn olarak anne ve babaya çok iş düşmektedir. Sizlerden rica ediyorum, anne ve baba olarak çocuklarınızla mutlaka ilgilenin. Devir teknoloji devri olduğu için çocuklarımız teknoloji içinde yoğruluyorlar. Şimdi evinde televizyonu, bilgisayarı ve cep telefonu olmayan çok fazla kişi kalmadı. Çoğu şeyi bizler çocuklarımızdan öğreniyoruz. Çünkü onlar böyle şeyleri seviyorlar, kullanmaya çalışıyorlar. Bizlere düşen de çocuğumuza teknolojiyi doğru, amacına uygun bir şekilde kullanmasını sağlamak. Örneğin evde bilgisayarı olan bir aileyi düşünelim. Çocuğun o bilgisayarı belirli zaman aralıklarında, belli bir plan içerisinde kullanması gerekir.
Ebeveynlere düşen en büyük sorumluluklardan birisi de çocuklarımıza tecrübelerimiz ve bilgimiz doğrultusunda doğru yolu gösterebilmektir. Yorgun da olsanız, bitkinde olsanız, çocuklarınıza anne, baba şefkatini gösterin, güleryüzle çocukları anlayıp sorularına cevap veriniz. Çocuklar kendileriyle yakından ilgilenildiğini hissettiği an kendilerini farklı hissedecekler ve sizin uğraşılarınıza cevap vereceklerdir.
Sakarya İlkokulu Okul Aile Birliği olarak bundan sonraki tek düşüncemiz çocuklarımızın başarılarının artırılması için neler yapabiliriz, onu düşünmeliyiz. Velilerimizin fikir ve düşüncelerine her zaman açığız. Öğrenci, öğretmen ve veli işbirliği ile birlik ve beraberlik içerisinde çocuklarımıza en iyi geleceği sağlayacağımıza inanıyoruz. Okulumuzda sizlerle görüşmeyi her zaman arzu ediyor ve bekliyoruz." dedi.


Etiket : Sakarya, İlköğretim, Okulu, Okul, Aile, Birliği, Başkanlığına, Hüseyin, Pulaş, seçildi ,
HABER BİLGİLERİ
Ekleyen : K4DjR | Kategori : Eğitim Öğretim | Tarih : 09.11.2012 17:54:41 | Hit : 2720 | Yorum : 1

» Haber Yorumları

HABER YORUM YAZ

 
 • zekeriyatoprak
  Sevgili Hüseyin kardeşimi canı gönülden kutlarım, başarılarının devamını diler, başarılı çalışmalarının yeni görevinde de devam edeceğine eminim.
  09.11.2012 18:20:38


  Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)

» Copyright

2o11-2012 © K4DjR
Sitemizde yayınlanan filmler dosyalar dökümanlar yazılı görsel işitsel ve programsal içeriklerin bir kısmı kopyadır ve tanıtım amaçlıdır hak sahiplerinin isteği doğrultusunda siteden 24 saat içinde kaldırılır Ayrıca sitemizde bulunan içeriklerin bi kısmı orjinal kalitesinde değildir hayal kırıklığına uğramamak için orjinallerini satın almalısınız ve içerikleri bilgisayarınızda 24 saatten fazla tutmanız T.C. yasalarına göre suç sayılır Butür içeriklerden sitemiz sorumlu değildir ekleyen ve kullanan üyeler tüm sorumluluğu kabul etmiş sayılır. sanalbasin.com üyesidir SiteMap | © C.C.P.