» Forum, Sohbet, İSKİLİP Haberleri, İskilipFM Radyo, İskilip Fotoğrafları, Resimleri, iskiliple ilgili videolar, İskilip Köyleri ve Daha Birçok İçerik.

  • Facebook Hesabınız İle Sitemize Hızlı Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz
  • Veya Bilgilerinizi Kendiniz Girerek Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz

» Haber Kategorileri

» Hit Haberler

» Son Haber Yorumları

» Haber İstatistikleri

 • Haber Sayısı 1684

 • Okunma Sayısı 4447996

 • Kategori Sayısı 22

 • Yorum Sayısı 829

» Okullar Hayat Olsun projesi

Haber Resmi
Bookmark and Share
 • Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)
   Beğenenler & Beğenmeyenler
Beğen Beğenme
Eğitim Öğretim Kategorisinde Gez
               
Paylaş
 

 

"Okullar Hayat Olsun" projesi kapsamında kapılarını vatandaşa açmak için bir süredir çalışmaların devam ettiği Akşemseddin Anadolu Lisesi (İskilip Lisesi), okul bahçesinde sürdürdüğü çevre düzenleme çalışmalarında sona geldi.

Okul bahçesi, yaklaşık 2,5 ay önce başlatılan çalışmalar bitiminde vatandaşların aileleri ile birlikte oturabileceği nezih bir mekan haline getirildi.

"Okullar Hayat Olsun" projesi okulların eğitim-öğretim saatleri dışında, hafta sonlarında ve yaz aylarında dersliklerinin, kütüphanelerinin, bilgi teknolojileri sınıflarının, çok amaçlı salonlarının, konferans salonlarının, spor salonları ve okul bahçelerinin velilerin, mahallelinin ve çevrenin hizmetine açılması; okulların öğrenciler ve yetişkinler için birer "hayat boyu öğrenme merkezi" ve eğlenme ve dinlenme aktivitelerine imkan veren "yaşayan güvenli alanlar" haline dönüştürülmesini amaçlayan bir proje olarak göze çarparken, konu hakkında açıklama yapan okul müdürü Necati Bayat, proje çalışmalarında emeği geçenlere teşekkür etti.

Bayat konu hakkındaki açıklamasında, "Okul idaresi olarak, Okullar Hayat Olsun projemizde emeği geçen ve desteklerini esirgemeyen sayın belediye başkanımız Numan Sezer’e, İskilip Belediyesi çalışanlarına, teşekkürlerimizi sunarız" şeklinde konuştu.

Okul bahçesinde yürütülen çalışmaları 2013-2014 eğitim-öğretim sezonuna öncesinde tamamlamayı planladıklarını belirten okul müdürü Bayat, "Okulumuzu vatandaşlarımızın kullanımına açmak için yürüttüğümüz çalışmalarımızda sona geldik" dedi.

İLK MOBESE SİSTEMİ AKŞEMSEDDİN ANADOLU LİSESİ’NDE

Bir taraftan da 2013-2014 eğitim öğretim sezonu için çalışmalar yürüten İskilip Akşemseddin Anadolu Lisesi okullarına kurduğu mobese kamera sistemi ile de İskilip’te bir ilke imza attı. Tamamen fiber optik alt yapı ile kurulan mobese, okulun dört bir yanını yüksek çözünürlüklü kayıt yapabilen kameralarla izleyecek.

Etiket : Okullar, Hayat, Olsun, projesi,
HABER BİLGİLERİ
Ekleyen : zekeriyatoprak | Kategori : Eğitim Öğretim | Tarih : 10.09.2013 12:50:54 | Hit : 4029 | Yorum : 0

» Haber Yorumları

HABER YORUM YAZ

 

» Copyright

2o11-2012 © K4DjR
Sitemizde yayınlanan filmler dosyalar dökümanlar yazılı görsel işitsel ve programsal içeriklerin bir kısmı kopyadır ve tanıtım amaçlıdır hak sahiplerinin isteği doğrultusunda siteden 24 saat içinde kaldırılır Ayrıca sitemizde bulunan içeriklerin bi kısmı orjinal kalitesinde değildir hayal kırıklığına uğramamak için orjinallerini satın almalısınız ve içerikleri bilgisayarınızda 24 saatten fazla tutmanız T.C. yasalarına göre suç sayılır Butür içeriklerden sitemiz sorumlu değildir ekleyen ve kullanan üyeler tüm sorumluluğu kabul etmiş sayılır. sanalbasin.com üyesidir SiteMap | © C.C.P.