» Forum, Sohbet, İSKİLİP Haberleri, İskilipFM Radyo, İskilip Fotoğrafları, Resimleri, iskiliple ilgili videolar, İskilip Köyleri ve Daha Birçok İçerik.

  • Facebook Hesabınız İle Sitemize Hızlı Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz
  • Veya Bilgilerinizi Kendiniz Girerek Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz

» Haber Kategorileri

» Hit Haberler

» Son Haber Yorumları

» Haber İstatistikleri

 • Haber Sayısı 1659

 • Okunma Sayısı 4343036

 • Kategori Sayısı 22

 • Yorum Sayısı 829

» İskilip’te Kadın Çifçi Eğitimi

Haber Resmi
Bookmark and Share
 • Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)
   Beğenenler & Beğenmeyenler
Beğen Beğenme
Eğitim Öğretim Kategorisinde Gez
               
Paylaş
 

 

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Ziraat Odaları Birliği arasında "Kadın Çiftçi Eğitimi" işbirliği protokolü ile kırsal alanda yaşayan ve çiftçilikle uğraşan kadınları tarımsal konularda eğitmek, toplumsal cinsiyet eşitliği, kadına yönelik şiddet, kişi hak ve özgürlükleri v.b. konularda bilgilendirmek, sosyal güvenlik konusunda farkındalık yaratmak, kurumlar arası işbirliğini geliştirmek için imzalanan protokol gereği İlçemiz Şeyh Köyünde düzenlenen kursa 23 kadın çiftçi katıldı. Kurs sonunda kursiyerlere bilgi beceri ve yeteneklerini geliştirmeleri için teknik gezi düzenlenmesi planlanmaktadır.

Kursun açılışına Kaymakam Şuayib GÜRSOY, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Erkan Elfaz ERMİŞ, İskilip Ak Parti İlçe Başkanı Ali KOÇKAYA, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa SELVİ, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ali SÜLÜK, Ziraat Odası Başkanı Kamil AKDOĞAN ve Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdür Vekili Halit Yıldırım’ da katıldı, kursiyerlerle sohbet ederek onların sorunlarını dinleyerek çözüm önerilerinde bulundular. Beş gün süren eğitiminin sonrasında katılımcılara katılım belgesi takdim edilecektir.

Çilek yetiştiricisi kursu devam ediyor

Halk Eğitim Merkezi ve İşkurla yapılan protokol çerçevesinde İlçemiz Şeyh Köyünde 192 saatlik (32 iş günü) çilek yetiştiricisi kursu devam etmektedir. Çilek yetiştiriliğin de kadın emeğinin ön planda olmasından dolayı kursiyerlerin belirlenmesinde özellikle kadın kursiyerlere yer verilmiştir. Düzenlenen bu kursta 22 kadın çiftçimiz eğitim almaktadır. Kurs içeriğinde modern tarım teknikleri kullanılarak çilek yetiştiriciliği konusunda eğitim verilmektedir. Kurs sonunda başarılı olan kursiyerler sertifika almaya hak kazanacaktır. Kurs bitimine müteakip çilek hasat döneminde, sertifika töreni ve çilek hasat şenliği düzenlenmesi planlanmaktadır.
iskilip.org Resimler
iskilip.org Resimler

Etiket : İskilipte, Kadın, Çifçi, Eğitimi,
HABER BİLGİLERİ
Ekleyen : zekeriyatoprak | Kategori : Eğitim Öğretim | Tarih : 21.04.2015 14:39:39 | Hit : 1416 | Yorum : 0

» Haber Yorumları

HABER YORUM YAZ

 

» Copyright

2o11-2012 © K4DjR
Sitemizde yayınlanan filmler dosyalar dökümanlar yazılı görsel işitsel ve programsal içeriklerin bir kısmı kopyadır ve tanıtım amaçlıdır hak sahiplerinin isteği doğrultusunda siteden 24 saat içinde kaldırılır Ayrıca sitemizde bulunan içeriklerin bi kısmı orjinal kalitesinde değildir hayal kırıklığına uğramamak için orjinallerini satın almalısınız ve içerikleri bilgisayarınızda 24 saatten fazla tutmanız T.C. yasalarına göre suç sayılır Butür içeriklerden sitemiz sorumlu değildir ekleyen ve kullanan üyeler tüm sorumluluğu kabul etmiş sayılır. sanalbasin.com üyesidir SiteMap | © C.C.P.