» Forum, Sohbet, İSKİLİP Haberleri, İskilipFM Radyo, İskilip Fotoğrafları, Resimleri, iskiliple ilgili videolar, İskilip Köyleri ve Daha Birçok İçerik.

  • Facebook Hesabınız İle Sitemize Hızlı Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz
  • Veya Bilgilerinizi Kendiniz Girerek Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz

» Haber Kategorileri

» Hit Haberler

» Son Haber Yorumları

» Haber İstatistikleri

 • Haber Sayısı 1684

 • Okunma Sayısı 4443916

 • Kategori Sayısı 22

 • Yorum Sayısı 829

» EDES Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Haber Resmi
Bookmark and Share
 • Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)
   Beğenenler & Beğenmeyenler
Beğen Beğenme
Eğitim Öğretim Kategorisinde Gez
               
Paylaş
 

 

ENGELLİ DOĞUMLARINI ENGELLEMEYE YÖNELİK PROJE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

İskilip Belediyesi tarafından engelli doğumlarının önlenmesi amacıyla hazırlanan "Engelleri Yolun Başındayken Engelliyoruz" isimli projenin tanıtım toplantısı yapıldı.

İskilip Engelliler Derneği ve İlçe Sağlık Müdürlüğü ortaklığında yürütülecek olan projenin ağırlıklı konusu eğitim, bilinçlendirme ve farkındalık çalışmaları olacak.

Meclis Salonunda düzenlenen tanıtım toplantısına Belediye Başkanı Numan Sezer, proje ortağı İskilip Bedensel Engelliler Derneği Başkanı İsmet Uslu, proje ortağı İskilip İlçe Sağlık Müdürü Güleser Cür, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Selvi, okul müdürleri, mahalle muhtarları ve köy muhtarları katıldı.

Belediye Başkanı Numan Sezer toplantıda yaptığı konuşmada okul müdürleri, mahalle muhtarları ve köy muhtarlarına projeye destek çağrısı yaparak, verilecek eğitimlerde topluluğun sağlanması için kendilerine yardımcı olunmasını istedi.

Engelliliği önlemeye yönelik çalışmaları daha çok önemsediklerini ifade eden Başkan Sezer, "Hazırladığımız proje ile kadınlarımızı, anne adaylarımızı ve evlilik çağındaki genç kızlarımızı sakat doğumlar konusunda bilgilendireceğiz. Bu çalışmayı köylerimize de yayacağız. İlçemizin bu konuda tam anlamıyla bilgi ve bilinç sahibi olmasını sağlamak için hazırladığımız bu projenin çarpan etkisiyle daha geniş kitlelere yayılacağına inanıyoruz." dedi. Projenin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından finanse edildiğini belirten Sezer, projenin hazırlanmasında emeği geçen personellerine, desteklerinden dolayı Çorum Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürlüğü personellerine ve desteklemeyi uygun bulan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na teşekkür ettiklerini ifade etti.

Etiket : EDES, Bilgilendirme, Toplantısı, Yapıldı,
HABER BİLGİLERİ
Ekleyen : zekeriyatoprak | Kategori : Eğitim Öğretim | Tarih : 20.02.2014 12:27:26 | Hit : 3057 | Yorum : 0

» Haber Yorumları

HABER YORUM YAZ

 

» Copyright

2o11-2012 © K4DjR
Sitemizde yayınlanan filmler dosyalar dökümanlar yazılı görsel işitsel ve programsal içeriklerin bir kısmı kopyadır ve tanıtım amaçlıdır hak sahiplerinin isteği doğrultusunda siteden 24 saat içinde kaldırılır Ayrıca sitemizde bulunan içeriklerin bi kısmı orjinal kalitesinde değildir hayal kırıklığına uğramamak için orjinallerini satın almalısınız ve içerikleri bilgisayarınızda 24 saatten fazla tutmanız T.C. yasalarına göre suç sayılır Butür içeriklerden sitemiz sorumlu değildir ekleyen ve kullanan üyeler tüm sorumluluğu kabul etmiş sayılır. sanalbasin.com üyesidir SiteMap | © C.C.P.