» Forum, Sohbet, İSKİLİP Haberleri, İskilipFM Radyo, İskilip Fotoğrafları, Resimleri, iskiliple ilgili videolar, İskilip Köyleri ve Daha Birçok İçerik.

  • Facebook Hesabınız İle Sitemize Hızlı Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz
  • Veya Bilgilerinizi Kendiniz Girerek Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz

» Haber Kategorileri

» Hit Haberler

» Son Haber Yorumları

» Haber İstatistikleri

 • Haber Sayısı 1684

 • Okunma Sayısı 4447964

 • Kategori Sayısı 22

 • Yorum Sayısı 829

» Dershanelerin kapatılması vahim sonuçlar doğurur

Haber Resmi
Bookmark and Share
 • Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)
   Beğenenler & Beğenmeyenler
Beğen Beğenme
Eğitim Öğretim Kategorisinde Gez
               
Paylaş
 

 

Kanaat önderi ve emekli vaiz Ahmet Hamdi Ertekin, katsayı adaletsizliğini ortadan kaldıran hükümetin dershaneleri kapatmasıyla daha vahim hataya neden olacağını söyledi. Ertekin, " İmam hatip ve meslek lisesi mezunlarının tıp ve mühendislik fakültelerini kazanma şansı ortadan kalkar. Böyle bir uygulama vahim sonuçlar doğurur." dedi.

Ahmet Hamdi Ertekin, son zamanlarda yapılan araştırmalarda devlet okullarındaki gençlerin yüzde 45'inin sigara, yüzde 32'sinin alkol, yüzde 9'unun uyuşturucu bağımlısı olduğunun tespit edildiğine dikkati çekerek, hükümetin bu sorunlarla uğraşma yerine dershaneleri kapatmak istemesinin tutarlı bir izahının olmadığını belirterek, "Kız-erkek ilişkilerinin çarpıklığının, öğretmenlere saygısızlığın ve öğrenciler arasındaki kavgaların zirveye ulaştığı şu günlerde bunları düzeltme çabalarını arama yerine okulların açığını kapatan dershanelerle uğraşmanın tutarlı bir izahı yok. Bütün Türkiye'de özellikle Doğu ve Güneydoğu'daki yetersiz eğitim gören öğrenciler, dershaneler yardımıyla önemli fakülteleri kazanma imkânı bulmaktadır. Bu eğitim yuvalarını kapatmak gençlerimizi bile bile PKK’nın kucağına atmak anlamı taşır. Sırf eğitim hizmeti aşkıyla yapılan, çeşitli sıkıntıların görmezden gelinerek bu işin para kazanmak hırsıyla yapıldığını söylemenin insafla bağdaşır bir tarafı bulunmamaktadır. Eğitimden para kazanmak maksadıyla dershanelerin açıldığı söylentisi, zor şartlar altında feragat ve fedakârlıkla hizmet vermeye çalışan üstelik başarılı fakir öğrencilerden ücret almayan dershanelere iftira edilmesine neden olur." diye konuştu.

Ertekin, dershanelerin kapatılmak istenmesinin, özellikle hizmet erbabının başını çektiği camianın çok büyük fedakârlıklarla ayakta tutmaya çalıştığı eğitim hizmetlerinin baltalanması anlamı taşıyacağını ifade ederek, "Böyle bir şey Türkiyemizin geleceğini karartır. Dershanelerin kapatılması ülkemizdeki normalleşme sürecinin önünü açan yüzde 58'lik 'evet' oylamasına en büyük desteği veren hizmet camiasının bu hayırlı hizmetlerine karşılık onlarla hesaplaşma algısı uyandırmakta ve onları çok üzmektedir. ''Milletin efendisi değil hizmetkârıyım'' diyen sayın Başbakan'a bu bu hizmet yuvalarını kapatmanın ne kadar yanlış olduğunu bütün samimiyetimle ifade ederim.'' dedi.

ERHAN EKİCİ/CİHAN

Etiket : Dershanelerin, kapatılması, vahim, sonuçlar, doğurur,
HABER BİLGİLERİ
Ekleyen : zekeriyatoprak | Kategori : Eğitim Öğretim | Tarih : 19.11.2013 18:17:25 | Hit : 3809 | Yorum : 0

» Haber Yorumları

HABER YORUM YAZ

 

» Copyright

2o11-2012 © K4DjR
Sitemizde yayınlanan filmler dosyalar dökümanlar yazılı görsel işitsel ve programsal içeriklerin bir kısmı kopyadır ve tanıtım amaçlıdır hak sahiplerinin isteği doğrultusunda siteden 24 saat içinde kaldırılır Ayrıca sitemizde bulunan içeriklerin bi kısmı orjinal kalitesinde değildir hayal kırıklığına uğramamak için orjinallerini satın almalısınız ve içerikleri bilgisayarınızda 24 saatten fazla tutmanız T.C. yasalarına göre suç sayılır Butür içeriklerden sitemiz sorumlu değildir ekleyen ve kullanan üyeler tüm sorumluluğu kabul etmiş sayılır. sanalbasin.com üyesidir SiteMap | © C.C.P.