» Forum, Sohbet, İSKİLİP Haberleri, İskilipFM Radyo, İskilip Fotoğrafları, Resimleri, iskiliple ilgili videolar, İskilip Köyleri ve Daha Birçok İçerik.

  • Facebook Hesabınız İle Sitemize Hızlı Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz
  • Veya Bilgilerinizi Kendiniz Girerek Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz

» Haber Kategorileri

» Hit Haberler

» Son Haber Yorumları

» Haber İstatistikleri

 • Haber Sayısı 1684

 • Okunma Sayısı 4446775

 • Kategori Sayısı 22

 • Yorum Sayısı 829

» Azmimilli Ortaokulu Başarılarına Bir Yenisini Daha Ekledi.

Haber Resmi
Bookmark and Share
 • Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)
   Beğenenler & Beğenmeyenler
Beğen Beğenme
Eğitim Öğretim Kategorisinde Gez
               
Paylaş
 

 

İSKİLİP AZMİMİLLİ ORTAOKULU ÖĞRENCİLERİNİN 2 PROJESİ BÖLGESEL İNAVASYON YARIŞMASINA KATILMAYA HAK KAZANDI.
Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı bölgenin ekonomik ve sosyal kalkınmasının hızlandırılması amacıyla TR83 Bölgesi İnovasyon Stratejisi Eylem planı çerçevesinde 04 Haziran 2014 tarihinde Tokat ili Cumhuriyet Meydanı Alanı’nda "Bölgesel İnovasyon Yarışması ve Proje Pazarı" düzenlenecek olup, OKA’ya dahil Çorum Amasya,Tokat,Samsun illerinden ortaokul ve lise öğrencilerinin hazırladığı projeler ayrı kategorilerde değerlendirilecekir.
"Bu Benim Eserim Matematik ve Fen Bilimleri Proje Yarışmasına" ilimizi temsilen toplam 7 projenin Matematik dalındaki 3 projesi ile Ankara bölge finaline katılan Azmimilli Ortaokulu öğrencileri başarılarına bir yenisini daha ekledi.
2013 yılında 1 proje ile yarışmaya katılan Azmimilli Ortaokulu 2014 yılı için Teknoloji ve Tasarım dersi öğretmeni Barbaros DUMAN danışmanlığında " Lazerli Derinlik" projesi ile öğrenci Nisa Nur YARAŞ ve "Elektronik Açı Gönyesi" projesi ile Berra KAYA ‘nın hazırladığı 2 proje ile katılacaktır. Ana teması toplumsal hayatta yenilik olarak belirlenen yarışmada, ana temaya uygun olarak;
· Sağlıklı toplumsal yaşam
· Temiz çevre ve enerji verimliliği
· Dezavantajlı grupların toplumsal hayata katılımı
· Şehir yönetiminde yenilikçi yaklaşımlar
· Toplumsal hayatı kolaylaştırıcı teknoloji kullanımı değerlendirilmektedir.
Başarılı olarak belirlenen projelerinin değerlendirmesini yapmak üzere OKA temsilcisi, MEB temsilcisi, Kalkınma Bakanlığı Temsilcisi, Üniversite temsilcisinden jüri heyeti oluşturulacaktır. Jüri üyeleri başvuru formları ve fotoğraflar üzerinde yaptıkları değerlendirmelerine ilave olarak etkinlik günü yapacakları değerlendirmenin ardından ortaokul ve lise kategorilerinde her il için 1’er başarılı proje belirleyeceklerdir.

Etiket : Azmimilli, Ortaokulu, Başarılarına, Yenisini, Daha, Ekledi ,
HABER BİLGİLERİ
Ekleyen : zekeriyatoprak | Kategori : Eğitim Öğretim | Tarih : 10.05.2014 11:19:45 | Hit : 2357 | Yorum : 0

» Haber Yorumları

HABER YORUM YAZ

 

» Copyright

2o11-2012 © K4DjR
Sitemizde yayınlanan filmler dosyalar dökümanlar yazılı görsel işitsel ve programsal içeriklerin bir kısmı kopyadır ve tanıtım amaçlıdır hak sahiplerinin isteği doğrultusunda siteden 24 saat içinde kaldırılır Ayrıca sitemizde bulunan içeriklerin bi kısmı orjinal kalitesinde değildir hayal kırıklığına uğramamak için orjinallerini satın almalısınız ve içerikleri bilgisayarınızda 24 saatten fazla tutmanız T.C. yasalarına göre suç sayılır Butür içeriklerden sitemiz sorumlu değildir ekleyen ve kullanan üyeler tüm sorumluluğu kabul etmiş sayılır. sanalbasin.com üyesidir SiteMap | © C.C.P.