Kapalı

ERZEME TEKSTİL, ÜNLÜ MARKALARA ÜRETİYOR

Ekonomi - 11 Kasım 2022 09:16 A A

Uğurludağ İlçesi’nde tamamı kadınların çalıştığı Erzeme Tekstil Atölyesi’nde dünyaca ünlü markalar için üretim yapılıyor.
Uğurludağ’da iş insanı Zeki İpek tarafından bir süre önce ilçede daha önce düğün salonu olarak kullanılan Belediyeye ait binada tekstil atölyesi kuruldu.
İstanbul’da İpekbir Özel Güvenlik Grup 19 Danışmanlık ve İpek Tem Temizlik Hizmetleri şirketlerinin de sahibi olan İş İnsanı Zeki İpek, doğup büyüdüğü toprakları unutmayarak, önemli bir yatırımı da Uğurludağ İlçesi’ne yaptı.
İlçenin en önemli sorunlarından biri olan işsizliğin azaltılmasına katkı sağlamak ve özellikle de kadınları üretime dahil etmek arzusuyla Erzeme Tekstil Atölyesi’ni kuran Zeki İpek’in yaptığı yatırım kısa sürede meyvesini vermeye başladı.
Erzeme Tekstil Atölyesi’nde şu anda tamamı Uğurludağ’lı 30 kadın istihdam ediliyor. Dünyaca ünlü markalar için üretilen ürünler, İstanbul’a gönderiliyor.
Firma yöneticileri, kadınların ürettiği kaliteli ürünlerin İstanbul’daki ünlü firmalar tarafından çok beğenildiğini belirterek, iş yetiştirmekte zorlandıklarını anlattılar. Yaklaşık 100 kişiyi istihdam edebilecek bir iş potansiyeline sahip olduklarını söyleyen firma yöneticileri, kurulan atölyeden sadece 30 kişinin ancak istihdam edilebildiğini, atölyeyi büyütmek istediklerini kaydettiler.
Atölyenin mevcut binaya ilave yapılarak büyütülmesi halinde çalışan sayısının 100’ü bulacağını söyleyen firma yöneticileri, atölyenin büyütülmesi konusunda ilçe yöneticileriyle görüşmelerin yapıldığını anlattılar.
İlçe ekonomisine ciddi katkı sağlayan Erzeme Tekstil Atölyesi’ndeki çalışan kadınlar da çalışarak aile bütçesine katkı sağladıkları için mutlu olduklarını belirterek, kendilerine bu imkanı sunan iş insanı Zeki İpek’e teşekkür ettiler.


Kaynak/ Kentin Gündemi

Bu haber 57 kez okundu.
Reklam: TUĞRA MüZIK HAVUZLU çARşı NO: 3 İSKİLİP / ÇORUM. ZEKERIYA TOPRAK (0533 379 98 07)
Ekonomi - 09:16 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  BIÇAKLA SAHAYA DALDI, MAÇ TATİL EDİLDİ
  8 Ocak Pazar günü İskilip Şehit Mikail Kaya Şehir Stadyumu’nda Belediye İskilipspor ile Ulukavak Spor maçında oyundan çıkarılan Ulukavak Sporlu futbolcu sahaya bıçakla girerek sporculara ve hakemlere saldırıda bulundu. Maç hakem tarafından tatil edildi. Belediye İskilipspor antrenörü ve hocası Galip Gül yaşanan olayı, “Söylenecek fazla bir şey yok, maçlar oynanır kazanılır ama kaybedilen sağlığın, sporcunun […]
 • 02
  2023 Elektrik Tarifeleri
  Yeni yıl ile bile birlikte çoğu sektör gibi Elektrik dağıtım şirketleri de fiyat güncellemesine gittiler. İlçemizin elektrik dağıtımından sorumlu olan Yepaş için de 01.01.2023 tarihinden itibaren geçerli olan tarifeler ektedir.
 • 03
  Doğalgaz Abonelik Ücretlerine zam
  Bağlantı ve Hizmet Bedeli BAĞLANTI BEDELİ Tahsil Edilecek Tutar Vergiler Dahil Bedel Abone Bağlantı Bedeli(200 m2’ye Kadar Olan) 2.135,00 ₺ + K.D.V. + Damga Vergisi 2.539,54 ₺ Sonraki Her 100 m2 İçin Bağlantı Hattı Kontrol Bedeli 1.857,00 ₺ + K.D.V. + Damga Vergisi 2.208,86 ₺ GÜVENCE BEDELİ Tahsil Edilecek Tutar Vergiler Dahil Bedel Kombi + […]
 • 04
  İSKİLİP ESNAF VE SANATKARLAR KREDİ VE KEFALET KOOPERATİFİ GENEL KURULU 28 OCAK’ TA
  İskilip Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Olağan Genel Kurulu 28 Ocak tarihinde yapılacak. İskilip Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin 2022 -2023 yılları olağan genel kurul toplantısı 28 Ocak 2023 Cumartesi günü saat 11:00’da GÖZDE DÜĞÜN SALONUNDA yapılacak. Toplantıda çoğunluk sağlanamadığı takdirde ikinci toplantı bir hafta sonra aynı yer ve saatte tekrar […]
 • 05
  ADEM EFE ZİRAAT ODASI BAŞKANLIĞINA ADAYLIĞINI AÇIKLADI
  İskilip Ziraat Odası Başkanlığı seçimlerine bir aday daha başkanlığa talip olduğunu açıkladı. Adem efe çiftçiler , mahalle ve köy muhtarlarının desteğiyle İskilip Ziraat Odası Başkanlığına talip olduğunu duyurdu. Şubat ayında yapılacak olan İskilip Ziraat odası Başkanlığı seçimlerinde adaylığı ile ilgili açıklama yapan Adem efe “Tüm kamuoyuna ve İskilip Ziraat Odası üyelerine, çiftçilerimize, dostlarımıza duyurulur. Bugün […]