Parçalı bulutlu

Başkan Ali SÜLÜK’ten ikinci yıl açıklaması

Manşet - 31 Mart 2021 16:01 A A
Saygıdeğer hemşerilerim;
Sizlerin teveccühleri ile 31 Mart 2019 da gerçekleştirilen yerel seçimlerde belediye başkanı seçildik. Seçim sürecinde partim ve şahsıma göstermiş olduğunuz ilgi ve alakadan dolayı tüm halkımıza teşekkür ederim.
Muhterem hemşerilerim göreve gelişimizin ikinci yılını doldurmuş bulunmaktayız. Geçen süreçte kısıtlı imkan, olanaksızlıklara rağmen ilçemizde büyük başarılara imza attık. Belediyemizi on beş yıldır kuşatan özelleştirme sarmalından kurtardık. İskilip Belediyesini borç batağına sürükleyen çöp özelleştirme ihalesini yenilemeyerek, belediyemiz her ay 250 bin tl kazanç sağladı ve verilen hizmetin kalitesi arttı.
Değerli vatandaşlarım, halkımızın uzun süredir talebi olan toplantı ve düğün salonunu kısa sürede tamamlayarak ilçemizin hizmetine sunduk. Atatürk Orman Çiftliği çok amaçlı toplantı ve düğün salonunda yapılan organizasyonlar adeta piknik havasında yapılmakta ve tüm bölgenin ilgisini çekmektedir
Kıymetli vatandaşlarım, göreve gelişimizle beraber belediyemize ait bazı işletmelerin maalesef kapalı olduğunu gördük. İskilip belediyesi mezbahasının ruhsatı iptal edilmiş, kapısına mühür vurulmuş vaziyette idi. Yapılan onarım ve modernizasyon çalışması ile mezbaha yeniden ruhsatlandırılmış olup, şu anda bölgede hizmet veren tek ruhsatlı mezbahadır.
Kıymetli hemşerilerim, seçilmemiz ile birlikte İskilip Belediyesi sosyal belediyecilik faaliyetleri bakımında ülkemizde adından söz ettirir hale geldi. Uzun yıllardan sonra yeniden açılan aşevi ile bakım ve yardıma muhtaç insanlarımızın sıcak yemek ihtiyacını karşıladı. Belediyemiz Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan Hilal Masa birimi sayesinde; hoş geldin bebek projesi faaliyete geçti. Yoğun kış şartları nedeni ile yardıma muhtaç vatandaşlarımıza kömür desteği sağlandı. Devletimizin şefkatli yüzünü belediyemize gelen bütün halkımıza gösterdik. Yöneticilik anlayışımızda İnsanı yaşat ki devlet yaşasın felsefesini rehber edindik.
Kültürel faaliyetlerimiz ile de hizmetlerimizde sınır tanımadık. Uzun yıllardan beri yapılmayan festivali siz vatandaşlarımızın yoğun katılımı ile düzenledik. İskilip dolma, turşu ve çilek festivali karakucak güreşlerini coşku ile gerçekleştirdik. Kadın girişim kooperatifi kurarak yöresel ürünler pazarını ilçemize kazandırdık.
Muhterem hemşerilerim, üretken belediyecilik anlayışımız gereği, iki yıllık süreçte aşevi, mezbaha, düğün salonu, turşu fabrikası, Asfalt üretim tesisi, kilit parke taşı üretim tesisi, butik otel, emekçi durakları ve daha bir sürü hizmeti ilçemize kazandırdık. Arkadaşlarımız ile birlikte gecemizi gündüzümüze katarak yoğun şekilde çalıştık. Belediyemizin kronikleşen problemlerini büyük bir hız ile çözdük.
Saygıdeğer hemşerilerim, ülkemiz ve dünyamızı etkisi altına alan covid 19 salgını ve uyulması gereken önlemleri nedeni ile sizlerle bir yılı aşkın bir süredir yan yana gelememekteyiz. Pandemi nedeni ile vatandaşlarımızı ziyaret edememekte bayramda dahi buluşamamaktayız. Bu sürecin tez zamanda bitmesi dilek ve temennisi ile, seçimlerde partimiz ve şahsıma göstermiş olduğunuz yakın ilgi ve alakadan dolayı tekraren teşekkür eder, tüm vatandaşlarımıza selam, saygı ve muhabbetlerimi sunarım. Sağ olun var olun.
Bu haber 19 kez okundu.
Manşet - 16:01 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  İL BİRİNCİSİ HACI İSMAİL KAVLU İMAM HATİP LİSESİ
  Çorum İl Müftülüğü tarafından düzenlenen ‘On Kıta İlelebet İstiklal’ yarışmasına katılan Hacı İsmail Kavlu İmam Hatip Lisesi dereceyle döndü. Çorum İl Müftülüğü tarafından düzenlenen ‘On Kıta İlelebet İstiklal’ yarışmasında, ilçede 1. Olan Hacı İsmail Kavlu İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Kevser Selinay Çöpatlamazın kompozisyonu, ilde ki elemelere katılarak birinci oldu. Hacı İsmail Kavlu İmam Hatip Lisesi […]
 • 02
  MÜRSEL ASLAN TÜRKİYE BİRİNCİSİ
  Belediye İskilipspor’lu Mürsel Aslan Antalya’da yapılan güreşlerde 57 kg’de Türkiye birincisi oldu. Enes Kavlu Türkiye üçüncüsü oldu. Belediye İskilipspor güreş sorumlusu Adem Uysal “Bizlere destek veren dua eden herkese çok teşekkür ederim. Bu günkü maçlar Ferhat Yiğit ve Yunus Emre Battal ile devam edecek” dedi.
 • 03
  KAVUNCU’DAN İSKİLİP’E GENÇLİK MERKEZİ MÜJDESİ
  Ak Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu ile görüştü. İskilip, Sungurlu ve Bayat’a müjdeli haberi vererek ‘hayırlı olsun’ dedi. Kavuncu sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; “Sungurlu İlçemize Güreş Eğitim Merkezi ile Yüzme Havuzu, İskilip ve Bayat İlçelerimize Gençlik Merkezleri hayırlı olsun. YETKİLİLER BAKANLIĞA DAVET EDİLEREK YATIRIM VE TESİSLERİN SÖZLEŞMELERİ İMZALANACAK İlçelerimizdeki […]
 • 04
  BELEDİYE İSKİLİP SPOR TÜRKİYE FİNALLERİNDE TER DÖKECEK
  Güreş Federasyonu Başkanlığının 2021 yılı faaliyet programı kapsamında düzenlenen U- 15 Milli takım seçme müsabakalarına Belediye İskilip Spor Güreşçileri de katılıyor. Milli Takımda ter dökecek güreşçilerin seçileceği müsabakalara, İlçemizden de Belediye Spor Kulübü 7 tane güreşçisiyle katılacak. Kilolarında başarılı olan pehlivanlar, Milli Takım Kampına alınarak, Avrupa Şampiyonasına hazırlanacak. BAŞARACAĞIZ Belediye Spor Kulübü Güreş Antrenörü Âdem […]
 • 05
  AK PARTİ İSKİLİP TEŞKİLATI KURUM ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR
  Ak Parti İskilip İlçe teşkilatı kurum ziyaretlerine devam ediyor. Ak Parti İskilip İlçe Başkanı Yusuf Kaya ,Başkan Yardımcısı Murat Önder , İskilip Şoförler ve Nakliyeciler Odası Başkanı Abdurrahman Uysal , Baykallar Madencilik Yön. Kur. Başkanı Ali Baykal Orman Bölge Müdürü Halil Oflu ‘ yu makamında ziyaret ettiler. Ziyarette İskilip için mesire alanları yapımında istekte bulunuldu. […]