19° Açık

Başkan Ali SÜLÜK’ten ikinci yıl açıklaması

Manşet - 31 Mart 2021 16:01 A A
Saygıdeğer hemşerilerim;
Sizlerin teveccühleri ile 31 Mart 2019 da gerçekleştirilen yerel seçimlerde belediye başkanı seçildik. Seçim sürecinde partim ve şahsıma göstermiş olduğunuz ilgi ve alakadan dolayı tüm halkımıza teşekkür ederim.
Muhterem hemşerilerim göreve gelişimizin ikinci yılını doldurmuş bulunmaktayız. Geçen süreçte kısıtlı imkan, olanaksızlıklara rağmen ilçemizde büyük başarılara imza attık. Belediyemizi on beş yıldır kuşatan özelleştirme sarmalından kurtardık. İskilip Belediyesini borç batağına sürükleyen çöp özelleştirme ihalesini yenilemeyerek, belediyemiz her ay 250 bin tl kazanç sağladı ve verilen hizmetin kalitesi arttı.
Değerli vatandaşlarım, halkımızın uzun süredir talebi olan toplantı ve düğün salonunu kısa sürede tamamlayarak ilçemizin hizmetine sunduk. Atatürk Orman Çiftliği çok amaçlı toplantı ve düğün salonunda yapılan organizasyonlar adeta piknik havasında yapılmakta ve tüm bölgenin ilgisini çekmektedir
Kıymetli vatandaşlarım, göreve gelişimizle beraber belediyemize ait bazı işletmelerin maalesef kapalı olduğunu gördük. İskilip belediyesi mezbahasının ruhsatı iptal edilmiş, kapısına mühür vurulmuş vaziyette idi. Yapılan onarım ve modernizasyon çalışması ile mezbaha yeniden ruhsatlandırılmış olup, şu anda bölgede hizmet veren tek ruhsatlı mezbahadır.
Kıymetli hemşerilerim, seçilmemiz ile birlikte İskilip Belediyesi sosyal belediyecilik faaliyetleri bakımında ülkemizde adından söz ettirir hale geldi. Uzun yıllardan sonra yeniden açılan aşevi ile bakım ve yardıma muhtaç insanlarımızın sıcak yemek ihtiyacını karşıladı. Belediyemiz Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan Hilal Masa birimi sayesinde; hoş geldin bebek projesi faaliyete geçti. Yoğun kış şartları nedeni ile yardıma muhtaç vatandaşlarımıza kömür desteği sağlandı. Devletimizin şefkatli yüzünü belediyemize gelen bütün halkımıza gösterdik. Yöneticilik anlayışımızda İnsanı yaşat ki devlet yaşasın felsefesini rehber edindik.
Kültürel faaliyetlerimiz ile de hizmetlerimizde sınır tanımadık. Uzun yıllardan beri yapılmayan festivali siz vatandaşlarımızın yoğun katılımı ile düzenledik. İskilip dolma, turşu ve çilek festivali karakucak güreşlerini coşku ile gerçekleştirdik. Kadın girişim kooperatifi kurarak yöresel ürünler pazarını ilçemize kazandırdık.
Muhterem hemşerilerim, üretken belediyecilik anlayışımız gereği, iki yıllık süreçte aşevi, mezbaha, düğün salonu, turşu fabrikası, Asfalt üretim tesisi, kilit parke taşı üretim tesisi, butik otel, emekçi durakları ve daha bir sürü hizmeti ilçemize kazandırdık. Arkadaşlarımız ile birlikte gecemizi gündüzümüze katarak yoğun şekilde çalıştık. Belediyemizin kronikleşen problemlerini büyük bir hız ile çözdük.
Saygıdeğer hemşerilerim, ülkemiz ve dünyamızı etkisi altına alan covid 19 salgını ve uyulması gereken önlemleri nedeni ile sizlerle bir yılı aşkın bir süredir yan yana gelememekteyiz. Pandemi nedeni ile vatandaşlarımızı ziyaret edememekte bayramda dahi buluşamamaktayız. Bu sürecin tez zamanda bitmesi dilek ve temennisi ile, seçimlerde partimiz ve şahsıma göstermiş olduğunuz yakın ilgi ve alakadan dolayı tekraren teşekkür eder, tüm vatandaşlarımıza selam, saygı ve muhabbetlerimi sunarım. Sağ olun var olun.
Bu haber 83 kez okundu.
Manşet - 16:01 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Gamze Nur PULAŞ TYT – AYT deneme sınavında dereceye girdi
  İskilip  Ülkü Ocakları Başkanı Muhiddin Kalender yaptığı açıklamada “Ülkü Ocakları Genel Merkezimiz tarafından online olarak düzenlenen üniversiteye geçiş sınavı TYT – AYT deneme sınavında dereceye giren Gamze Nur PULAŞ kardeşimize Genel Başkanımız Sn Ahmet Yiğit YILDIRIM Bey tarafından gönderilen hediyeleri takdim ettim. Kendisini tebrik eder, eğitim hayatında başarılar dilerim.” dedi.
 • 02
  ÇOCUK DOKTORU YARIN GÖREVİNE BAŞLAYACAK
  Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Uzm. Dr. Cankat GENİŞ, görevine yarın itibarıyla başlayacak. İskilip Atıf Hoca Devlet Hastanesi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Uzm. Dr. Cankat GENİŞ hastanemizdeki görevine başladı. Uzm. Dr. Cankat GENİŞ 05.08.2021 tarihinden itibaren MHRS randevusu ile hasta kabulüne başlayacaktır.Kendisine hastanemize hoş geldiniz der, yeni görevinde başarılar […]
 • 03
  ORMANLARA GİRİŞLER YASAKLANDI
  İSKİLİP’TEORMANLARA GİRİŞLER YASAKLANDI Çorum Valiliği alınan kararları madde madde açıkladı.
 • 04
  İSKİLİP EMNIYET MÜDÜRLÜĞÜNDEN SAHTE PARA OPERASYONU
  İlçemizde 19.07.2021 günü arife günü hayvan pazarinda gerçekleşen parada sahtecilik- dolandırıcılık ve 31.07.2021 günü ilçemizde gerçekleşen parada sahtecilik konularıyla ilgili olarak İskilip İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda iki olayında şüphelisi A.K yakalanmıştir. Şüphelinin evinde yapılan aramada piyasaya sürülmeye hazır 31.050 TL sahte para ve yine diğer olaylarda kullanılan 11.500 TL sahte para ele […]
 • 05
  BALKON DEMİRLERİNE SIKIŞAN ÇOCUĞU İTFAİYE KURTARDI
  İskilip Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri kafası balkon demirlerine sıkışan küçük çocuğu hızlı müdahalesi ile sıkıştığı yerden kurtardı. ALİ SÜLÜK CANI GÖNÜLDEN KUTLUYORUM İskilip Belediyesi İtfaiye ekiplerinin hızlı müdahalesi ile küçük çocuk sıkıştığı yerden yara almadan kurtulurken, İskilip Belediye Başkanı Ali Sülük Kurtarma operasyonu ile ilgili; “Kafası balkon korkuluklarına sıkışan çocuğu anında ve yerinde müdahalesi ile […]