10° Parçalı bulutlu

Başkan Ali SÜLÜK’ten ikinci yıl açıklaması

Manşet - 31 Mart 2021 16:01 A A
Saygıdeğer hemşerilerim;
Sizlerin teveccühleri ile 31 Mart 2019 da gerçekleştirilen yerel seçimlerde belediye başkanı seçildik. Seçim sürecinde partim ve şahsıma göstermiş olduğunuz ilgi ve alakadan dolayı tüm halkımıza teşekkür ederim.
Muhterem hemşerilerim göreve gelişimizin ikinci yılını doldurmuş bulunmaktayız. Geçen süreçte kısıtlı imkan, olanaksızlıklara rağmen ilçemizde büyük başarılara imza attık. Belediyemizi on beş yıldır kuşatan özelleştirme sarmalından kurtardık. İskilip Belediyesini borç batağına sürükleyen çöp özelleştirme ihalesini yenilemeyerek, belediyemiz her ay 250 bin tl kazanç sağladı ve verilen hizmetin kalitesi arttı.
Değerli vatandaşlarım, halkımızın uzun süredir talebi olan toplantı ve düğün salonunu kısa sürede tamamlayarak ilçemizin hizmetine sunduk. Atatürk Orman Çiftliği çok amaçlı toplantı ve düğün salonunda yapılan organizasyonlar adeta piknik havasında yapılmakta ve tüm bölgenin ilgisini çekmektedir
Kıymetli vatandaşlarım, göreve gelişimizle beraber belediyemize ait bazı işletmelerin maalesef kapalı olduğunu gördük. İskilip belediyesi mezbahasının ruhsatı iptal edilmiş, kapısına mühür vurulmuş vaziyette idi. Yapılan onarım ve modernizasyon çalışması ile mezbaha yeniden ruhsatlandırılmış olup, şu anda bölgede hizmet veren tek ruhsatlı mezbahadır.
Kıymetli hemşerilerim, seçilmemiz ile birlikte İskilip Belediyesi sosyal belediyecilik faaliyetleri bakımında ülkemizde adından söz ettirir hale geldi. Uzun yıllardan sonra yeniden açılan aşevi ile bakım ve yardıma muhtaç insanlarımızın sıcak yemek ihtiyacını karşıladı. Belediyemiz Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan Hilal Masa birimi sayesinde; hoş geldin bebek projesi faaliyete geçti. Yoğun kış şartları nedeni ile yardıma muhtaç vatandaşlarımıza kömür desteği sağlandı. Devletimizin şefkatli yüzünü belediyemize gelen bütün halkımıza gösterdik. Yöneticilik anlayışımızda İnsanı yaşat ki devlet yaşasın felsefesini rehber edindik.
Kültürel faaliyetlerimiz ile de hizmetlerimizde sınır tanımadık. Uzun yıllardan beri yapılmayan festivali siz vatandaşlarımızın yoğun katılımı ile düzenledik. İskilip dolma, turşu ve çilek festivali karakucak güreşlerini coşku ile gerçekleştirdik. Kadın girişim kooperatifi kurarak yöresel ürünler pazarını ilçemize kazandırdık.
Muhterem hemşerilerim, üretken belediyecilik anlayışımız gereği, iki yıllık süreçte aşevi, mezbaha, düğün salonu, turşu fabrikası, Asfalt üretim tesisi, kilit parke taşı üretim tesisi, butik otel, emekçi durakları ve daha bir sürü hizmeti ilçemize kazandırdık. Arkadaşlarımız ile birlikte gecemizi gündüzümüze katarak yoğun şekilde çalıştık. Belediyemizin kronikleşen problemlerini büyük bir hız ile çözdük.
Saygıdeğer hemşerilerim, ülkemiz ve dünyamızı etkisi altına alan covid 19 salgını ve uyulması gereken önlemleri nedeni ile sizlerle bir yılı aşkın bir süredir yan yana gelememekteyiz. Pandemi nedeni ile vatandaşlarımızı ziyaret edememekte bayramda dahi buluşamamaktayız. Bu sürecin tez zamanda bitmesi dilek ve temennisi ile, seçimlerde partimiz ve şahsıma göstermiş olduğunuz yakın ilgi ve alakadan dolayı tekraren teşekkür eder, tüm vatandaşlarımıza selam, saygı ve muhabbetlerimi sunarım. Sağ olun var olun.
Bu haber 125 kez okundu.
Reklam: TUĞRA MüZIK HAVUZLU çARşı NO: 3 İSKİLİP / ÇORUM. ZEKERIYA TOPRAK (0533 379 98 07)
Manşet - 16:01 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Bir İlçe İki Şeyhülislam” Konulu Panel Gerçekleştirildi
  İskilip Müftülüğümüz tarafından düzenlenen “Bir İlçe, İki Şeyhülislam” konulu panel yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Panelde, İskilip’li olan Osmanlı’nın iki büyük Şeyhülislamı Ebussuud Efendi ve Sunullah Efendi konu edindi. İki oturumda gerçekleşen panel Şeyh Muhyiddîn-i Yavsî Camii İmam-Hatip’i Ramazan Doğan Hocamızın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Açılış konuşmasını İlçe Müftümüz Sn. Vahit Demiral yaptı. Hocamız: “Ebussuûd Efendi […]
 • 02
  A Milli Takım’ın, 2022 Dünya Kupası Avrupa elemeleri play-off turundaki rakibi Portekiz oldu
  A Milli Takım’ın, 2022 Dünya Kupası Avrupa elemeleri play-off turundaki rakibi Portekiz oldu. Ay-Yıldızlı ekip, Portekiz’i geçmesi durumunda sahasında İtalya- Makedonya maçının galibiyle oynayacak.
 • 03
  MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ “İSTİŞARE TOPLANTISINI” GERÇEKLEŞTİRDİ
  Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanlığımız tarafından, Atatürk Orman Çiftliği Çok Amaçlı Toplantı ve Düğün Salonunda İstişare Toplantısı düzenlendi. İstişare Toplantısına; Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Agah Karapıçak, Merkez İlçe Başkanı Reşit Büzkaya, Belediye Başkanımız Ali Sülük, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Ali Alıcı, İl Genel Meclis Üyesi Doğan Uçar, İl ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, […]
 • 04
  ERCÜMENT KEÇİK VEFAT ETTİ
  İskilip sevdalısı Diş Hekimi Ercüment Keçik vefat etti. Uzun yıllar İskilip’tede diş hekimligi yapan Keçik Ankara Çubuk Devlet Hastanesinde görevine devam ediyordu. Ercümen Keçik’ in cenazesi bu gün Cuma namazına müteakiben kılınacak olan cenaze namazından sonra Ankara Mamak Kıprıs Köyü mezarlığına defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet, kederli ailesine ve sevenlerine başsağlığı dileriz.
 • 05
  Milliyetçi Hareket Partisi Çorum İl Başkanı Agah Karapıçak ve yönetim kurulu ziyareti
  Milliyetçi Hareket Partisi Çorum İl Başkanı Agah Karapıçak ve yönetim kurulu üyeleri İskilip Kaymakamı Muharrem Eligül’ ü ve İlçe Emniyet Müdürü Erol Karasu ‘ yu makamında ziyaret ettiler. İskilip Kaymakamı Muharrem Eligül ve Emniyet Müdürü Erol Karasu ziyaretten dolayı İl Başkanı Agah Karapıçak ve yönetim kurulu üyeleri’ ne teşekkür etti.