22° Kapalı

BAŞKAN ALİ SÜLÜKTEN BOMBA AÇIKLAMALAR

Manşet - 17 Temmuz 2021 10:42 A A
İskilip belediye başkanı Ali Sülük Müfettiş Raporu ve son günlerdeki güncel konular ile ilgili basın açıklamasında bulundu.
Belediye Başkanı Ali Sülük Teftiş raporunun sonuç bölümünü sosyal medya üzerinden kamuoyuna duyurdu.
RAPORDA ÜZERİMİZE ATILI HİÇ BİR SUÇLAMA BULUNMAMAKTADIR
Teftiş raporunun belediye ve şahsı ile ilgili hiçbir suçlama, suç duyurusu ve yeni bir soruşturma açılması gerektiren bir rapor olmadığını, tüm belediyelerde olan bürokratik eksikler olduğunu bütün resmi kurumlarda olan yanlışlıklar olduğunu, teftiş raporunu belediyede isteyen her vatandaşın inceleyebileceğini belirtti.
TEFTİŞ RAPORUNDAN SONRA 3 BELEDİYE MECLİS ÜYESİ İHRAÇ İSTEĞİ İLE GENEL MERKEZE BİLDİRİLDİ
İskilip belediye başkanı Ali Sülük, “teftiş raporundan sonra, partimiz üç belediye meclis üyesi ile ilgili Genel merkezime kesin ihraç talebi ile başvuruda bulunmuştur.Dolayısıyla Genel Merkezimiz teftiş raporundan dolayı bizi haklı bulmuştur” dedi.
YASAL SÜREÇ BAŞLATILMIŞTIR
Belediye Başkanı Ali Sülük, aldıkları görevlerini yerine getirmeyen belediye meclis üyeleri ile ilgili yasal süreç başlattıklarını bildirdi.
BELEDİYE MECLİS ÜYESİNİN DÜKKANININ KURŞUNLAMASINI KESİNLİKLE TASVİP ETMİYORUZ
Belediye Başkanı Ali Sülük kurşunlama olayını kesinlikle tasvip etmedikleri bilgileri dışında gelişen bir olay olduğunu belirtti. Başkan Ali Sülük Tasvip edilmeyen bu durumdan dolayı ilgili arkadaşa geçmiş olsun dileklerini iletti.
SİYASETEN KESİN İHRAÇ TALEBİ İLE GENEL MERKEZE İSİMLERİ GİTMİŞ BELEDİYE MECLİS ÜYESİNE BİZİM BÖYLE BİR GİRİŞİMDE BULUNMAMIZ APTALLIK OLUR
Siyaseten kesin ihraç talebi ile genel merkeze bildirilmiş bir insana bu tür bir girişimi yapmamızın mümkün olmayacağını kendilerini mağdur duruma düşürecek bir girişimin içerisinde olmayacaklarını belirtti.
BU OLAYI TASVİF ETMİYORUZ OLAYLA İLGİLİ BİZİ İLİŞKİLENDİRMEYİ VE BİZİ HEDEF GÖSTERMEYE YÖNELİK GİRİŞİMLERİ KINIYORUZ
Belediye Başkanı Ali Sülük konu ile ilgili yaptığı açıklamada ilgili belediye meclis üyesinin algı oluşturularak belediye meclis üyelerine bir saldırı yapılmış gibi göstermeye çalıştıklarını belirtti.
BU ARKADAŞLARI SUKÜNETE DAVET EDİYORUM
Belediye başkanı Ali Sülük vuku bulan olayla ilgili olayın yargıya taşındığını bu konuda kimin vebali suçu varsa ortaya çıkarılmasını istediklerini belirtti. Belediye başkanı Ali Sülük insanları kışkırtacak bizleri hedef gösterecek progratif eylemlerden herkesin uzak durmasını rica etti.
MEDYA KURULUŞLARINI DOĞRU HABER YAPMAYA DAVET EDİYORUM
İskilip Belediye Başkanı Ali Sülük son günlerdeki yaşanan olaylarla ilgili yalan haber medya kuruluşlarını objektif haber yaparak basın ilke ve ahlak kurallarına uymaya davet etti.
Bu haber 81 kez okundu.
Manşet - 10:42 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  CACABEY GENÇLİK MERKEZİ SPORA TAHSİS EDİLDİ
  İskilip Belediyesi geçtiğimiz aylarda onarımı yapılan ve Kale yolunda bulunan binanın adını Cacabey Gençlik Merkezi olarak belirledi. Edinilen bilgilere göre Gençlik Merkezi Belediye İskilipspor’un kullanımına sunuldu. Öncelikle Güreş eğitim merkezinde çok sayıda madalya getiren genç pehlivanların yetişmesine mekânsal anlamda katkı sağlanması amaçlanıyor. Gençlik Merkezi’nin Belediye İskilipspor’lu gençlerin konforlu bir binada faaliyetlerini yürütme anlamında önemli bir […]
 • 02
  Ali Sülük’ten Ceylan’a cevap niteliğinde açıklama
     İskilip Belediye Başkanı Ali SÜLÜK yaptığı basın açıklamasında “Çorum milletvekilimiz Sayın Ahmet Sami Ceylan’ın 8 Eylül tarihinde iskilipinsesi tv kanalı Bizim Mahalle programında yaptığı açıklamalar ile ilgili Belediyemizi ilgilendiren iki hususta düzeltme yapma gereği hasıl olmuştur. Basın açıklamasının TOKİ ile ilgili bölümünde; “ TOKİ konutları için bir talep olmaması sebebiyle başlayamadık. Belediyemiz yerini göstersin […]
 • 03
  İskilip’te 19 Eylül Gaziler Günü törenle kutlandı
  İskilip Hükümet konağı önünde düzenlenen törene, İskilip Kaymakamı Muharrem Eligül,, Belediye Başkan vekili Murat Kiraz , Garnizon Komutanı Cem Ersever , İlçe Emniyet Müdürü Erol Karasu , Jandarma Komutanı Hakan Güven , Daire amirleri, gaziler katıldı. Törende, İskilip Kaymakamlığı , Garnizon Komutanlığı, Belediye Başkanlığı , Atatürk Anıtına çelenk koydu. Ardından saygı duruşunda bulunularak, İstiklal Marşı […]
 • 04
  İSKİLİPTE UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE VE BİLİM SEMPOZYUMU YAPILACAK
  İskilip Belediyesi madde bağımlılığı ile mücadele edilmesi kapsamında 16-17 Ekim tarihlerinde alanında uzman profosörlerin katılımı ve İskilipli Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri bölümü Ana Bilim dalı Başkanı Prof. Dr. Ali Çayköylü Başkanlığında Uyuşturucu ile Mücadele ve Bilim adlı sempozyum düzenliyor. İki gün sürecek olan sempozyumu sosyal medyada duyuruna Belediye Başkanı Ali Sülük; “Belediyemiz himayesinde […]
 • 05
  SEBZE PAZARI ALTINA YAYA KÖPRÜSÜ
  İskilip Belediyesi Meydan ve Erenler Mahallesindeki vatandaşların pazara ve Bahabey mahallesine geçişini kolaylaştırmak için, sebze pazarı altına yaya köprüsü inşa ediyor. Belediye Başkanı Ali Sülük, köprü yapılacak alana giderek mahalle sakinleri ve Erenler Mahallesi Muhtarı Murat Sak ile birlikte incelemelerde bulundu. Konu ile ilgili bir açıklama yayınlayan Belediye Başkanı Ali Sülük; “Hemşerilerimizin istekleri doğrultusunda Sebze […]