10° Parçalı bulutlu

AK PARTİ’NİN ÖZELLEŞTİRME ÖNERİSİNE RET

Ekonomi - 8 Ocak 2021 07:40 A A
İskilip Belediye Meclisi 2021 yılı ilk toplantısı için Ali Sülük başkanlığında toplandı. Belediye Başkanı Ali Sülük, yılın ilk meclis toplantısında Ak Parti grubunun belediyeye ait düğün salonunun özelleştirilmesi için verilen yazılı önerisini belediyenin çöp ve mezbahane hizmetleri gibi özelleştirilmelerden uğradığı zararları örnek göstererek oylamaya sunmadı.
İskilip Belediye Başkanı Ali Sülük, göreve geldiği ilk hafta yaptığı basın toplantısında çöp toplama işinin tamamen belediyenin kendi bünyesinde yapılacağını, bitimine yaklaşık 1 ay kalan çöp ihalesinin bir daha yenilenmeyeceğini söylemiş ve dediği gibi çöp toplama işini belediyenin kendi bünyesine almıştı. Bu doğrultuda aylık 220 bin lira gibi bir rakamın belediyenin kendi bünyesine kalacağını hesapladıklarını belirten başkan Sülük, “Çöpü gerekirse elimle toplarım ama belediyenin 220 bin lirasını kimseye vermem” sözleri ile dikkat çekmişti.
Bu dönemde özellikle belediyeye gelir getirici projeler üzerinde yoğunlaşan İskilip Belediyesi’nin, hayata geçirdiği düğün salonu projesinin ardından, asfalt üretim tesisi ve beton parke üretim tesisi projelerinde de sona geldiği biliniyor.
Bu haber 206 kez okundu.
Reklam: TUĞRA MüZIK HAVUZLU çARşı NO: 3 İSKİLİP / ÇORUM. ZEKERIYA TOPRAK (0533 379 98 07)
Ekonomi - 07:40 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Bir İlçe İki Şeyhülislam” Konulu Panel Gerçekleştirildi
  İskilip Müftülüğümüz tarafından düzenlenen “Bir İlçe, İki Şeyhülislam” konulu panel yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Panelde, İskilip’li olan Osmanlı’nın iki büyük Şeyhülislamı Ebussuud Efendi ve Sunullah Efendi konu edindi. İki oturumda gerçekleşen panel Şeyh Muhyiddîn-i Yavsî Camii İmam-Hatip’i Ramazan Doğan Hocamızın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Açılış konuşmasını İlçe Müftümüz Sn. Vahit Demiral yaptı. Hocamız: “Ebussuûd Efendi […]
 • 02
  A Milli Takım’ın, 2022 Dünya Kupası Avrupa elemeleri play-off turundaki rakibi Portekiz oldu
  A Milli Takım’ın, 2022 Dünya Kupası Avrupa elemeleri play-off turundaki rakibi Portekiz oldu. Ay-Yıldızlı ekip, Portekiz’i geçmesi durumunda sahasında İtalya- Makedonya maçının galibiyle oynayacak.
 • 03
  MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ “İSTİŞARE TOPLANTISINI” GERÇEKLEŞTİRDİ
  Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanlığımız tarafından, Atatürk Orman Çiftliği Çok Amaçlı Toplantı ve Düğün Salonunda İstişare Toplantısı düzenlendi. İstişare Toplantısına; Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Agah Karapıçak, Merkez İlçe Başkanı Reşit Büzkaya, Belediye Başkanımız Ali Sülük, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Ali Alıcı, İl Genel Meclis Üyesi Doğan Uçar, İl ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, […]
 • 04
  ERCÜMENT KEÇİK VEFAT ETTİ
  İskilip sevdalısı Diş Hekimi Ercüment Keçik vefat etti. Uzun yıllar İskilip’tede diş hekimligi yapan Keçik Ankara Çubuk Devlet Hastanesinde görevine devam ediyordu. Ercümen Keçik’ in cenazesi bu gün Cuma namazına müteakiben kılınacak olan cenaze namazından sonra Ankara Mamak Kıprıs Köyü mezarlığına defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet, kederli ailesine ve sevenlerine başsağlığı dileriz.
 • 05
  Milliyetçi Hareket Partisi Çorum İl Başkanı Agah Karapıçak ve yönetim kurulu ziyareti
  Milliyetçi Hareket Partisi Çorum İl Başkanı Agah Karapıçak ve yönetim kurulu üyeleri İskilip Kaymakamı Muharrem Eligül’ ü ve İlçe Emniyet Müdürü Erol Karasu ‘ yu makamında ziyaret ettiler. İskilip Kaymakamı Muharrem Eligül ve Emniyet Müdürü Erol Karasu ziyaretten dolayı İl Başkanı Agah Karapıçak ve yönetim kurulu üyeleri’ ne teşekkür etti.