Hafif yağmur

60 ÇOCUK ERKEKLİĞE İLK ADIMINI ATTI

Kültür - 27 Ağustos 2022 13:30 A A

İskilip Belediyesinin bu yıl üçüncüsünü düzenlediği Dolma, Turşu, Çilek ve Karakucak Güreşleri Festivali kapsamında 60 çocuk erkekliğe ilk adımını attı.
Başbuğ Alparslan Türkeş Şehir Parkında sünnet çocukları için düzenlenen programa Kaymakam Yunus Emre Vural, Belediye Başkanı Ali Sülük, Belediye Meclis üyeleri, sünnet çocuklarının aileleri, din görevlileri, davetliler ile çok sayıda İskilipli katıldı. Programın sunuculuğunu ünlü sanatçı ve sunucu Nilay Dorsa yaptı.
Belediye Başkanı Ali Sülük festival kapsamında geleneği yaşatmak adına sünnet şöleni düzenlediklerini, sünnet çocuklarının gönüllerince eğlenebilmeleri için çeşitli etkinlikler organize ettiklerini beyan etti.
Kaymakam Yunus Emre Vural İskilip Belediyesinin öncülüğünde bu güzel geleneğin yaşatılmasından duyduğu memnuniyeti ifade ederek çocuklara geçmiş oldun dileklerini iletti.
Konuşmalardan sonra Kuran’ı Kerim Tilaveti ve Mevlid-i Şerif okunması ile devam eden programda çocuklara çeşitli oyuncaklar ve pamuk şekeri ikram edildi. Toplu sünnet şöleninde 60 çocuk erkekliğe ilk adımını attı.


Kaynak: İskilipost
https://iskilipost.com/60-cocuk-erkeklige-ilk-adimini…

Bu haber 80 kez okundu.
Reklam: TUĞRA MüZIK HAVUZLU çARşı NO: 3 İSKİLİP / ÇORUM. ZEKERIYA TOPRAK (0533 379 98 07)
Kültür - 13:30 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  BIÇAKLA SAHAYA DALDI, MAÇ TATİL EDİLDİ
  8 Ocak Pazar günü İskilip Şehit Mikail Kaya Şehir Stadyumu’nda Belediye İskilipspor ile Ulukavak Spor maçında oyundan çıkarılan Ulukavak Sporlu futbolcu sahaya bıçakla girerek sporculara ve hakemlere saldırıda bulundu. Maç hakem tarafından tatil edildi. Belediye İskilipspor antrenörü ve hocası Galip Gül yaşanan olayı, “Söylenecek fazla bir şey yok, maçlar oynanır kazanılır ama kaybedilen sağlığın, sporcunun […]
 • 02
  2023 Elektrik Tarifeleri
  Yeni yıl ile bile birlikte çoğu sektör gibi Elektrik dağıtım şirketleri de fiyat güncellemesine gittiler. İlçemizin elektrik dağıtımından sorumlu olan Yepaş için de 01.01.2023 tarihinden itibaren geçerli olan tarifeler ektedir.
 • 03
  Doğalgaz Abonelik Ücretlerine zam
  Bağlantı ve Hizmet Bedeli BAĞLANTI BEDELİ Tahsil Edilecek Tutar Vergiler Dahil Bedel Abone Bağlantı Bedeli(200 m2’ye Kadar Olan) 2.135,00 ₺ + K.D.V. + Damga Vergisi 2.539,54 ₺ Sonraki Her 100 m2 İçin Bağlantı Hattı Kontrol Bedeli 1.857,00 ₺ + K.D.V. + Damga Vergisi 2.208,86 ₺ GÜVENCE BEDELİ Tahsil Edilecek Tutar Vergiler Dahil Bedel Kombi + […]
 • 04
  İSKİLİP ESNAF VE SANATKARLAR KREDİ VE KEFALET KOOPERATİFİ GENEL KURULU 28 OCAK’ TA
  İskilip Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Olağan Genel Kurulu 28 Ocak tarihinde yapılacak. İskilip Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin 2022 -2023 yılları olağan genel kurul toplantısı 28 Ocak 2023 Cumartesi günü saat 11:00’da GÖZDE DÜĞÜN SALONUNDA yapılacak. Toplantıda çoğunluk sağlanamadığı takdirde ikinci toplantı bir hafta sonra aynı yer ve saatte tekrar […]
 • 05
  ADEM EFE ZİRAAT ODASI BAŞKANLIĞINA ADAYLIĞINI AÇIKLADI
  İskilip Ziraat Odası Başkanlığı seçimlerine bir aday daha başkanlığa talip olduğunu açıkladı. Adem efe çiftçiler , mahalle ve köy muhtarlarının desteğiyle İskilip Ziraat Odası Başkanlığına talip olduğunu duyurdu. Şubat ayında yapılacak olan İskilip Ziraat odası Başkanlığı seçimlerinde adaylığı ile ilgili açıklama yapan Adem efe “Tüm kamuoyuna ve İskilip Ziraat Odası üyelerine, çiftçilerimize, dostlarımıza duyurulur. Bugün […]